jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۶۸۸۳   ۲۵ تير ۱۳۹۳  |  ۲۳:۱۴

گزارشی از مراسم شعرخوانی در حضور رهبر انقلاب

کاش‌ امشب همگی شعر بخوانند اینجا

دیدار سالانه رهبر معظم انقلاب با شاعران در شب میلاد کریم اهل بیت، به یک سنت حسنه تبدیل شده است؛ به طوری که بسیاری از شاعران هر ساله برای حضور در این محفل معنوی لحظه‌شماری می‌کنند و دوست دارند از مدعوین این نشست صمیمانه باشند.

امسال نیز همزمان با نیمه ماه مبارک رمضان، شاعران خود را به بیت رساندند تا ضمن صرف افطاری در کنار رهبر معظم انقلاب، تا پاسی از شب شعر بخوانند و نظر ایشان را درباره شعرشان بشنوند.

مراسم امسال اما، یک تفاوت عمده با دیگر سال‌ها داشت. هر سال شاهد حضور طیف‌های مختلف شاعران از شهرهای مختلف کشور و در سنین مختلف در این مراسم بودیم، اما امسال شاهد حضور چند شاعر از دیگر کشورها بودیم که توفیق پیدا کردند سروده‌های خود به زبان شیرین پارسی را برای رهبر معظم انقلاب قرائت کنند. تلفیق شاعران ایرانی و خارجی و قرائت شعرهایی در قالب‌های مختلف و فراتر از همه نظرات و رهنمودهای ادبی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان یک منتقد تمام عیار ادبی، جلوه خاصی به مراسم امسال بخشیده بود.

گزیده‌ای از اشعار را در صفحه 8 بخوانید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر