jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۶۹۶۷۵۳   ۲۵ تير ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۴

علیرضا قربانی، خواننده موسیقی ایرانی برای تکمیل مراحل پایانی ضبط تازه‌ترین آلبوم‌اش به آهنگسازی سامان صمیمی عازم فرانسه شد.

ضبط آلبوم تازه علیرضا قربانی در پاریس

به گزارش مهر، علیرضا قربانی که این روزها در فرانسه به سر می‌برد، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفته بود برای تکمیل مرحله میکس و مسترینگ تازه‌ترین آلبومم که به آهنگسازی سامان صمیمی تولید خواهد شد به فرانسه سفر کردیم.

او توضیح داد: این آلبوم که در واقع چهارمین تجربه من در تولید یک آلبوم موسیقایی برای انتشار و تولید در کشورهای خارجی بعد از پروژه‌هایی چون «سرمستی»، «دنیای ریتم» و «خطاطی آواز» محسوب می‌شود، قرار است علاوه بر انتشار در اروپا، در یک یا دو جشنواره مطرح اروپایی نیز به مخاطبان ارائه شود.

این خواننده موسیقی ایرانی بیان کرد: برای حضور در پاریس هیچ برنامه جانبی اعم از برگزاری کنسرت یا اجرای دیگری پیش بینی نشده و طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم قرار است اول مرداد در تهران حضور داشته باشیم و برای برگزاری چند کنسرت در شهرستان اقدام کنیم.

قربانی با بیان این‌که هنوز هیچ نامی برای آلبوم انتخاب نشده است، گفت: سازبندی این آلبوم موسیقایی آنسامبل ایرانی متشکل از سازهایی چون تار، کمانچه، کمانچه باس و چند ساز کوبه‌ای از جمله تنبک، کوزه، کاخن و دف است که روی اشعار بزرگانی چون ابوسعید ابوالخیر، مولانا، محمدرضا شفیعی کدکنی، فریدون مشیری به آهنگسازی سامان صمیمی برای تولید آماده خواهد شد. این در حالی است که یک قطعه قدیمی با شعر و آهنگ عارف قزوینی با تنظیم جدید در این آلبوم گنجانده شده است.

این خواننده موسیقی ایرانی چندی پیش از تازه‌ترین آلبوم خود با نام «رفتم و بار سفر بستم» اثر زنده یاد علی تجویدی و نظارت و تنظیم کامبیز روشن روان رونمایی کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر