jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۶۵۴۹   ۲۵ تير ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۹

موسسه آمار ایتالیا (ایستات)،در تازه ترین گزارش خود بااشاره به پیامدهای منفی ادامه بحران اقتصادی در این کشور اعلام کرد؛ درحال حاضر تعداد افرادی که در فقر نسبی زندگی می کنند به ۱۰ میلیون و ۴۸ هزار نفر افزایش یافته است.

شمار فقیران در ایتالیا به ۱۰ میلیون نفر رسید

به گزارش واحد مرکزی خبر از رم، یک کارگر ایتالیایی که در آستانه اخراج قرار دارد به خبرنگار صدا وسیما در رم گفت: تداوم مشکل بیکاری و اخراج روز افزون شاغلان از محل کار خود و همچنین افزایش نیافتن حقوق کارمندان و مستمری بگیران، از عوامل مؤثر در گسترش بی سابقه فقر در ایتالیا است.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایتالیا،همچنین شمار افرادی که در این کشور در فقر مطلق زندگی می کنند به 6 میلیون و یکصد هزار نفر رسیده است که این رقم در مقایسه با 4 سال پیش دو برابر افزایش نشان می دهد.

یک خانم کارمند ایتالیایی نیز گفت:در چند سال گذشته هزاران شرکت در ایتالیا ورشکسته شدند و بیش از یک میلیون شاغل نیز بیکار شده‌اند. این وضعیت دیگر غیر قابل تحمل است.

مؤسسه ملی امار ایتالیا اعلام کرد یک سوم از خانواده های فقیر در این کشور در استان های جنوبی ایتالیا زندگی می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر