jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۹۶۲۲   ۱۷ تير ۱۳۸۴  |  ۲۲:۴۷

با اصلاح قانون حمایت از کودکان بی سرپرست مصوب 1353 ، شرایط واگذاری کودکان بی سرپرست به خانواده ها آسان می شود.


مدیرکل اداره حمایت از حقوق زنان و کودکان قوه قضاییه گفت : با توجه به اهمیت موضوع فرزندخواندگی و بالارفتن آمار فرزندان تحت سرپرستی سازمان بهزیستی و محدودیت هایی که قانون حمایت از کودکان بی سرپرست مصوب 1353 در واجدشرایط دانستن فرزندان بی سرپرست و داوطلبان سرپرستی ایجاد کرده ، به اصلاح این قانون اقدام شد. فاطمه احمدی افزود: با اصلاح این قانون چنانچه زوجین به دلایل پزشکی نتوانند صاحب فرزند شوند ، لازم نیست 5 سال از تاریخ ازدواج آنها بگذرد و یا سن یکی از آنها حداقل 30 سال باشد، بلکه این گونه خانواده ها می توانند با ارائه گواهی پزشکی مبنی بر بچه دار نشدن ، کودک بگیرند.وی گفت : براساس این قانون هر زن و شوهر ایرانی می توانند با داشتن شرایط مقرر در قانون حمایت از کودکان بی سرپرست ، سرپرستی طفلی را به عهره بگیرند ، در حالی که در قانون قبل تنها زن و شوهر مقیم ایران می توانستند کودک بگیرند.احمدی در گفتگو با فارس اظهار کرد: با توجه به این که بر اساس قانون قبلی ، واگذاری کودکان شامل حال کودکان زیر 12 سال بود و باعث می شد تعداد زیادی از کودکان بالای 12 سال در بهزیستی رسوب شوند لذا با اصلاحی که صورت گرفته ، سن واگذاری کودک به 15 سال رسیده است . وی با بیان این که اصلاح این قانون شرایط پدر و مادرها را برای گرفتن سرپرستی وسعت می دهد ، افزود: براساس این اصلاحیه خانواده هایی که بچه دار هستند می توانند سرپرستی کودکان واقع در بهزیستی را به عهده بگیرند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر