jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۵۹۶۱   ۲۳ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۷

بیماری سالک، ساکنان شهرک صنعتی بزرگ شیراز را تهدید می‌کند؛ مشکلی که به گفته مسئولان امر از روستاهای اطراف شهرک صنعتی و همچنین دریاچه مهارلو نشات گرفته است.

مدیرعامل هیات امنای شهرک صنعتی شیراز در گفت‌وگو با مهر، در این‌باره، گفت: نبود سیستم فاضلاب در این شهرک باعث بروز این بیماری شده است.

علیرضا عرب‌غنی افزود: باید توجه داشت که وجود سالک در این شهرک براحتی می‌تواند مشکلات موجود صنایع را چند برابر افزایش دهد و همین کارخانه نیمه فعال را هم تعطیل کند.

وی تصریح کرد: مشکلات عمومی صنعتگران به اندازه کافی زیاد است، لذا نباید اجازه داد مشکلات دیگری به​وجود آید.

مدیر محیط‌زیست و بهداشت شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس نیز، با بیان این‌که وجود پشه سالک تنها به شهرک صنعتی بزرگ شیراز مربوط نمی‌شود، گفت: روستاهای اطراف شهرک صنعتی و دریاچه مهارلو مرکز حضور پشه‌های سالک است.محمدمهدی مهربانی با بیان این‌که این مشکل ربطی به وضع فاضلاب شهرک صنعتی بزرگ شیراز ندارد، افزود: 3000 مترمکعب فاضلاب در شهرک صنعتی تصفیه می‌شود و اگر قرار بود بیماری سالک از این طریق منتقل شود، پس کارگران این بخش باید زودتر از همه با مشکل مواجه می‌شدند.

وی ادامه داد: مسئولیت از بین بردن حشرات با ما نیست و در این خصوص شهرک صنعتی هیچ‌گونه کوتاهی انجام نداده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر