jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۶۹۵۵۲۶ ۲۲ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۵

جدیت و پیچیدگی مذاکرات نفسگیر هسته ای بین ایران و کشورهای 1+5 و حتی بحران تازه جاسوسی آمریکایی ها از آلمان ها مانع از آن نشد که وزیران خارجه حاضر در این نشست گریزی هم به دنیای فوتبال نزنند.

گریز وزیران خارجه ایران،آمریکا و آلمان به جام جهانی

ˈجان کریˈ وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار دوجانبه با ˈفرانک والتر اشتاین مایرˈ همتای آلمانی خود در هتل ˈکوبورگˈ وین، برای تیم ملی آلمان در بازی فینال آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدوارم قهرمان شوید.

ˈمحمدجواد ظریفˈ وزیر امور خارجه ایران نیز پیش از شروع رسمی دیدار و رایزنی های هسته ای بر سر پیش نویس توافق جامع هسته ای، با سه وزیر اروپایی چند دقیقه با اشتاین مایر درباره فینال جام جهانی فوتبال گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران حضور تیم ملی آلمان در فینال جام جهانی فوتبال را به اشتاین مایر تبریک گفت و برای تیم ملی فوتبال آلمان در مصاف با آرژانتین آرزوی موفقیت کرد.

رایزنی محمد جوادظریف وزیر امور خارجه ایران با سه وزیر خارجه اروپایی عصر امروز یکشنبه در هتل کوبورگ وین آغاز شد.

در این دیدار علاوه بر ظریف، مجید تخت روانچی و عباس عراقچی معاونان وزیر خارجه ، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری نیز حضور دارند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر