بودجه یک سال کشور در اختیار متهم نفتی

با 22 میلیارد یورو بابک زنجانی چه‌کارهایی می‌توان کرد؟

وزیر نفت با اعلام اینکه هفته آینده جلسه ویژه ای برای بازگشت بدهی های بابک زنجانی به دولت برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه در خصوص راهکارهای بازگشت بدهی وی به حساب دولت و وزارت نفت تصمیم گیری می‌شود، ضمن اینکه بدهی‌های زنجانی بیش از 8000 میلیارد تومان است ولی ارزش کل اموال وی 3 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
کد خبر: ۶۹۴۵۰۸
بدهی بابک زنجانی بیش از 8000 میلیارد تومان است

بیژن نامدار زنگنه در حاشیه ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهدسین در جمع خبرنگاران در این باره که دادستان کل کشور گفته است دولت باید درباره اموال بابک زنجانی تصمیم گیری کند؟ اظهارداشت: اموال بابک زنجانی که شامل هواپیما، خودرو و املاک است، قابلیت استفاده برای دولت ندارد، برهمین اساس باید درباره موضوع فروش آنها و واریز پول نقدی به حساب دولت تصمیم گیری شود.

وزیر نفت با اعلام اینکه هفته آینده جلسه ای در سطح معاون اول رئیس جمهور در این باره برگزار خواهد شد، افزود: اموال بابک زنجانی به طور کامل پاسخگوی بدهی‌های این فرد نخواهد بود چرا که تمامی اموال وی نیز 40 درصد طلب دولت هم نمی‌شود.

وی اظهارداشت: بدهی های زنجانی بیش از 8000 میلیارد تومان است ولی ارزش کل اموال وی 3 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

وزیر نفت درباره تاثیر مذاکرات هسته ای در افزایش فروش نفت تاکید کرد: وزارت نفت تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهد داد و تحریم‌ها را برسمیت نمی شناسد.

به گفته زنگنه، خود را موظف نمی دانیم که از محدودیت‌های آمریکا و گروه 1+5 تبعیت کنیم و تلاش خود را برای افزایش صادارات به کار خواهیم بست، ضمن اینکه آنها نیز تلاش می کنند مانع چنین کاری شوند.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها