jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۶۹۴۵۰۸   ۲۰ تير ۱۳۹۳  |  ۱۶:۳۴

وزیر نفت با اعلام اینکه هفته آینده جلسه ویژه ای برای بازگشت بدهی های بابک زنجانی به دولت برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه در خصوص راهکارهای بازگشت بدهی وی به حساب دولت و وزارت نفت تصمیم گیری می‌شود، ضمن اینکه بدهی‌های زنجانی بیش از 8000 میلیارد تومان است ولی ارزش کل اموال وی 3 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

بدهی بابک زنجانی بیش از 8000 میلیارد تومان است

بیژن نامدار زنگنه در حاشیه ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهدسین در جمع خبرنگاران در این باره که دادستان کل کشور گفته است دولت باید درباره اموال بابک زنجانی تصمیم گیری کند؟ اظهارداشت: اموال بابک زنجانی که شامل هواپیما، خودرو و املاک است، قابلیت استفاده برای دولت ندارد، برهمین اساس باید درباره موضوع فروش آنها و واریز پول نقدی به حساب دولت تصمیم گیری شود.

وزیر نفت با اعلام اینکه هفته آینده جلسه ای در سطح معاون اول رئیس جمهور در این باره برگزار خواهد شد، افزود: اموال بابک زنجانی به طور کامل پاسخگوی بدهی‌های این فرد نخواهد بود چرا که تمامی اموال وی نیز 40 درصد طلب دولت هم نمی‌شود.

وی اظهارداشت: بدهی های زنجانی بیش از 8000 میلیارد تومان است ولی ارزش کل اموال وی 3 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

وزیر نفت درباره تاثیر مذاکرات هسته ای در افزایش فروش نفت تاکید کرد: وزارت نفت تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهد داد و تحریم‌ها را برسمیت نمی شناسد.

به گفته زنگنه، خود را موظف نمی دانیم که از محدودیت‌های آمریکا و گروه 1+5 تبعیت کنیم و تلاش خود را برای افزایش صادارات به کار خواهیم بست، ضمن اینکه آنها نیز تلاش می کنند مانع چنین کاری شوند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر