jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۴۱۰۰   ۱۸ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۱

مدیر گروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: استرس شغلی با جمع شدن عواملی مانند اضافه‌کاری اجباری، ساعت کاری بالا و دستمزد پایین ایجاد می‌شود.

حمیدرضا ریحانی در گفت‌وگو با فارس در باره استرس شغلی و تأثیر مخرب آن در محیط کار اظهار کرد: استرس واکنشی جسمانی، روانی و عاطفی در برابر یک محرک بیرونی است که منجر به بروز تغییراتی در فرد می‌شود. از نشانه‌های جسمی استرس می‌توان از گرفتگی، احساس درد، تپش قلب، خستگی و احساس کوفتگی و خشکی دهان نام برد. وی همچنین درباره مهارت‌هایی برای کاهش استرس شغلی کارمندان تصریح کرد: باید اولویت را به تغییرات سازمانی برای بهبود شرایط کاری داد، زیرا ترکیبی از این تغییرات و مدیریت استرس، مفیدترین روش برای پیشگیری از استرس در محیط کار است.همچنین آرام قدم زدن، خودداری کردن از بردن کارها به منزل و نترسیدن از صحبت کردن راجع به مواقعی که دچار استرس می‌شویم از مهم‌ترین عوامل کاهش استرس شغلی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر