jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۴۱۰۰   ۱۸ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۱

مدیر گروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: استرس شغلی با جمع شدن عواملی مانند اضافه‌کاری اجباری، ساعت کاری بالا و دستمزد پایین ایجاد می‌شود.

حمیدرضا ریحانی در گفت‌وگو با فارس در باره استرس شغلی و تأثیر مخرب آن در محیط کار اظهار کرد: استرس واکنشی جسمانی، روانی و عاطفی در برابر یک محرک بیرونی است که منجر به بروز تغییراتی در فرد می‌شود. از نشانه‌های جسمی استرس می‌توان از گرفتگی، احساس درد، تپش قلب، خستگی و احساس کوفتگی و خشکی دهان نام برد. وی همچنین درباره مهارت‌هایی برای کاهش استرس شغلی کارمندان تصریح کرد: باید اولویت را به تغییرات سازمانی برای بهبود شرایط کاری داد، زیرا ترکیبی از این تغییرات و مدیریت استرس، مفیدترین روش برای پیشگیری از استرس در محیط کار است.همچنین آرام قدم زدن، خودداری کردن از بردن کارها به منزل و نترسیدن از صحبت کردن راجع به مواقعی که دچار استرس می‌شویم از مهم‌ترین عوامل کاهش استرس شغلی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر