jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۲۳۶۷   ۱۴ تير ۱۳۹۳  |  ۲۳:۱۴

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که جمهوری اسلامی ایران از یکپارچگی و وحدت عراق حمایت می‌کند، گفت: تردید نداریم که عراقی‌ها هرگز به تجزیه کشورشان تن نخواهند داد.

مرضیه افخم در گفت‌و‌گو با ایرنا در واکنش به اظهارنظر برخی افراد در عراق که موضوع تجزیه این کشور را مطرح کرده و در شرایط کنونی با طرح برخی مطالبات به این موضوع دامن می‌زنند، اظهار کرد: قانون اساسی عراق، ظرفیت تامین خواسته‌های همه مردم این کشور را دارد و تردید نداریم هر فرد عراقی به دنبال حفظ یکپارچگی کشورش است.

سخنگوی وزارت امورخارجه به ذوق‌زدگی رژیم صهیونیستی از برخی اظهارات و مضامین مبتنی بر تجزیه عراق اشاره و خاطرنشان کرد: بی​تردید مردم هوشیار عراق اجازه نمی‌دهند توطئه‌ها و رویاهای خام رژیم صهیونیستی و دشمنان عراق واحد در منطقه، تحقق یابد.

همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض خبر منتشر شده در برخی روزنامه‌های غربی و عربی مبنی بر اعزام هیاتی از ایران به عربستان سعودی و مذاکره در مورد مسائل داخلی عراق را تکذیب کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر