jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۹۲۳۶۷ ۱۴ تير ۱۳۹۳  |  ۲۳:۱۴

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که جمهوری اسلامی ایران از یکپارچگی و وحدت عراق حمایت می‌کند، گفت: تردید نداریم که عراقی‌ها هرگز به تجزیه کشورشان تن نخواهند داد.

مرضیه افخم در گفت‌و‌گو با ایرنا در واکنش به اظهارنظر برخی افراد در عراق که موضوع تجزیه این کشور را مطرح کرده و در شرایط کنونی با طرح برخی مطالبات به این موضوع دامن می‌زنند، اظهار کرد: قانون اساسی عراق، ظرفیت تامین خواسته‌های همه مردم این کشور را دارد و تردید نداریم هر فرد عراقی به دنبال حفظ یکپارچگی کشورش است.

سخنگوی وزارت امورخارجه به ذوق‌زدگی رژیم صهیونیستی از برخی اظهارات و مضامین مبتنی بر تجزیه عراق اشاره و خاطرنشان کرد: بی​تردید مردم هوشیار عراق اجازه نمی‌دهند توطئه‌ها و رویاهای خام رژیم صهیونیستی و دشمنان عراق واحد در منطقه، تحقق یابد.

همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض خبر منتشر شده در برخی روزنامه‌های غربی و عربی مبنی بر اعزام هیاتی از ایران به عربستان سعودی و مذاکره در مورد مسائل داخلی عراق را تکذیب کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر