jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۱۹۱۹   ۱۳ تير ۱۳۹۳  |  ۲۱:۳۳

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط ˈانستیتو نظرسنجی دانشگاه کانیپیاک آمریکاˈ، باراک اوباما بدترین رییس جمهوری این کشور طی 70 سال گذشته است.

بدترین و بهترین روسای جمهور آمریکا طی 70 سال گذشته

به گزارش نشریه فرانسوی لوپوئن، نزدیک به 33 درصد از پرسش شوندگان معتقدند که باراک اوباما که در سال 2008 به ریاست جمهوری آمریکا رسید و در سال 2012 نیز این موقعیت را تکرار کرد، بدترین رئیس جمهوری این کشور طی 70 سال گذشته است.

در این نظرسنجی که توسط انستیتو نظرسنجی دانشگاه کانیپیاک آمریکا انجام شده، 28 درصد پرسش شوندگان نیز جرج بوش را بدترین رییس جمهوری این کشور طی این مدت می دانند.

نتیجه این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد ریچارد نیکسون رئیس جمهور اسبق ایالات متحده با 13 درصد پس از اوباما و بوش در جایگاه سوم قرار دارد.

از سوی دیگر 35 درصد مردم بر این باورند رونالد ریگان چهلمین رئیس جمهور آمریکا بهترین رئیس قوه مجریه این کشور از زمان جنگ جهانی دوم بوده است.

پس از وی بیل کلینتون و جان اف کندی به ترتیب با 18 و 15 درصد مقام‌های دوم و سوم را دارند و سپس اوباما با 8 درصد در مقام چهارم قرار دارد.

همچنین 45 درصد رای دهندگان در این نظرسنجی تصور می‌کنند اگر میت رامنی نامزد جمهوریخواهان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری پیروز می‌شد آمریکا وضعیت بهتری می‌داشت و از سوی دیگر 38 درصد مخالف هستند.

این نظرسنجی در حالی برگزار شده که اوباما در هفته‌های اخیر محبوبیتش در پایین ترین سطح دوران ریاست جمهوریش قرار داشته است.

نظرسنجی دانشگاه کویینیپیاک از 24 تا 30 ژوئن و با شرکت 1446 نفر به صورت تلفنی برگزار شد.

نشریه فرانسوی لوپوئن در بخش دیگری از این گزارش نوشت: ایالات متحده آمریکا در 69 سال گذشته 12 رییس جمهور رابه خود دیده است که باراک اوباما و جرج بوش بدترین روسای جمهوری این کشور طی این مدت به حساب می آیند.

این نظرسنجی بین روزهای 20 تا 24 ژوئن گذشته انجام شده و یکهزار و446 نفر نظرات خود را بیان کرده اند.(ایرنا-شبکه خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر