jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۹۶۴۷   ۰۷ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۲۷

مشاور زنان و خانواده دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش مراکز درمانی زنان معتاد به شیشه در استان‌ها خبر داد و گفت: آمارها از گرایش زنان معتاد به استفاده از مواد مخدر صنعتی بویژه شیشه حاکی است که باید برای درمان این گروه از زنان معتاد و تلاش برای بازگشت آنها به جامعه، مراکز درمانی این نوع از مواد مخدر بویژه در استان‌های دورافتاده توسعه یابد.

زهرا بنیانیان در گفت‌و‌گو با مهر افزود: هم‌اکنون یکی از مهم‌ترین مشکلات اعتیاد زنان بویژه در شهرستان‌ها این است که به دلیل ترس از واکنش جامعه به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند، این در حالی است که استفاده از مواد مخدر صنعتی بویژه شیشه میان زنان رواج یافته و باید اقدامات اساسی برای درمان این قشر انجام شود.وی با بیان این که توسعه مراکز درمانی در شهرستان‌ها در دستور کار امسال قرار دارد، ادامه داد: اعتیاد در زنان در حال افزایش است و باید با اعمال سیاستگذاری یکسان و فارغ از نگاه جنسیتی موضوع پیشگیری، درمان و مقابله با اعتیاد را پیگیری کرد. به گفته بنیانیان، تعیین سیاست‌های راهبردی در حوزه درمان اعتیاد و مطالعه و ارزیابی مستمر و دوره‌ای وضع زنان و خانواده‌های آسیب‌دیده از جرایم مرتبط با موادمخدر و روانگردان‌ها، تقویت و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی در دستور کار قرار دارد که برخی از این برنامه‌ها به مرحله اجرا نزدیک شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر