jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۶۸۸۴۹۳   ۰۵ تير ۱۳۹۳  |  ۰۳:۱۵

ماه‌ها پیش، احتمالا زمانی که خود مهناز افشار و محمد امین رامین هم مطمئن نبودند که می‌خواهند با هم ازدواج کنند، زمزمه‌هایی درباره ازدواج آنها در فضای رسانه‌ای و مجازی شنیده می‌شد و به محض جاری شدن صیغه عقد، این خبر به صورت رسمی منتشر شد.

زوج‌های واقعی، زوج‌های نمایشی

اما 32 سال قبل در حالی که سال‌ها از زندگی مشترک گلاب آدینه و مهدی هاشمی می‌گذشت، بسیاری از مردم نمی‌دانستند سلطان سریال سلطان و شبان براستی شوهر سلطان بانو است.

حالا به مدد اطلاع‌رسانی‌های سریع و درمواردی برق‌آسا، مردم درباره زندگی شخصی هنرمندان اطلاعات تقریبا جامعی دارند؛ خبر ازدواج هنرمندان گاهی همراه با عکس‌هایی از آنها در لباس عروسی و دامادی در نشریات منتشر می‌شود و بسیاری از آنها در مصاحبه‌های مطبوعاتی، برنامه‌های تلویزیونی یا جشن‌های سینمایی درباره خود و زندگی مشترکشان صحبت می‌کنند.

مخاطبان امروز نه تنها درباره زندگی شخصی بازیگران، بلکه درباره کارنامه حرفه‌ای و توانایی‌های آنها هم اطلاعات خوبی دارند و مثلا به خاطر دارند که فلان بازیگر در فلان سریال چه نقشی داشته و نقش همسر و فرزندانش را کدام بازیگران ایفا کرده‌اند و به همین دلیل بزودی تماشاگران تلویزیون خواهند دید که خواسته یا ناخواسته از این سابقه ذهنی، بهره‌برداری شده و بازیگرانی به عنوان زوج در سریال‌ها همبازی شده‌اند که پیش از این هم نقش همسران هم را بازی کرده‌اند.

این روزها سریالی به نام پرده‌نشین به کارگردانی بهروز شعیبی در حال تولید است که حامد کمیلی و سارا بهرامی در آن نقش یک زوج را بازی می‌کنند. این دو بازیگر سال گذشته در سریال پروانه به کارگردانی جلیل سامان برای اولین بار در کنار هم نقش یک زوج را بازی کرده بودند.

یکی دیگر از سریال‌هایی که همین مساله در آن تکرار شده، هفت سنگ است. در این سریال فرناز رهنما و بهنام تشکر نقش یک زن و شوهر را بازی می‌کنند؛ آنها قبلا در سریال ساختمان پزشکان نیز همبازی بوده‌اند و برای اولین بار در کنار هم نقش یک زن و شوهر را بازی می‌کردند و جالب‌تر این‌که در همین سریال هفت‌سنگ مهدی سلطانی و شبنم مقدمی نیز نقش یک زوج را بازی کرده‌اند و حالا سیروس مقدم در سریال جدیدش که مدینه نام دارد و برای ماه رمضان ساخته می‌شود، همین دو بازیگر را به عنوان زوج در کنار هم قرار داده است.

شاید مخاطب امروز به سادگی زندگی شخصی بازیگران را با آنچه در فیلم‌ها و سریال‌ها ارائه می‌کنند، از هم تفکیک کند یا تا حدودی با هنرمندانی که قبلا با هم همبازی بوده‌اند، در یک سریال تازه راحت‌تر ارتباط برقرار کند، اما این روند به مرور می‌تواند مساله ساز باشد و باعث شود مخاطب در یک زمان واحد، دو بازیگر را در دو سریال مختلف ببیند که در هر دو سریال نقش زن و شوهر را بازی می‌کنند. این اتقاق با انتخاب سریال هفت‌سنگ به عنوان سریال ماه‌ رمضان شبکه سه بزودی رخ خواهد داد! (آذر مهاجر / گروه رادیو و تلویزیون)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

پس از یک دهه وقفه، خوشبختانه در دوره اخیر ریاست محترم سازمان صداوسیما، گره از کار ساخت دو پروژه الف ویژه که سال‌ها گرفتار مشکلات و موانعی بودند باز شد و کلید خوردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها