jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۷۳۲۰   ۰۱ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۱

سال گذشته رکورد پیرترین کنکوری به مردی هفتادوشش ساله از شهر آستانه‌اشرفیه رسید، اما امسال انگار این رکورد کمی بهتر از سال قبل شده و بر اساس آمارهای سازمان سنجش، مسن‌ترین کنکوری امسال، ابوتراب صالحی هفتادونه ساله از شهر کبودرآهنگ است.

جالب اینجاست که جوان‌ترین داوطلب کنکور امسال 15 سال سن دارد و با این حساب می‌توانیم بگوییم که جوان‌ترین و پیرترین کنکوری امسال، 64 سال با یکدیگر اختلاف سنی دارند. جالب‌تر آن‌که هر دوی این داوطلبان هم امسال با یکدیگر رقیب هستند و هر دو در کنکور گروه علوم تجربی شرکت کرده‌اند.

مهرداد سعیدی، جوان‌ترین کنکوری امسال به فارس توضیح داده است که کلاس‌های سوم دبستان، دوم راهنمایی و دوم دبیرستان را به صورت جهشی خوانده و هم‌اکنون سه سال تحصیلی از هم‌سن و سال‌هایم پیش است.

مهرداد گفته در کنکور 93 برای رتبه زیر 500 برنامه‌ریزی کرده است. این داوطلب نوجوان دوست دارد که در رشته پزشکی قبول شود و ابراز امیدواری کرده است که با توکل به خدا، خوب درس خواندن و کنترل استرس، بتواند به این موفقیت نایل شود. برادر مهرداد هم دست‌کمی از خودش ندارد و مهران سعیدی نیز با شانزده سال سن، در کنکور امسال شرکت می‌کند. جوان‌ترین کنکوری امسال می‌گوید: خانواده‌ام جو آرامی را فراهم کرده‌اند تا من و برادرم شرایط مساعدی را برای این آزمون داشته باشیم.

پیرمردی هفتادوهفت ساله و نوجوان چهارده ساله در کنکور 91، پنج داوطلب هشتادوهشت ساله و 20 کنکوری ده ساله در کنکور 90، پیرمرد هشتادونه ساله و دختر یازده ساله در کنکور 89، خانمی هفتادوچهار ساله و 22 نوجوان سیزده ساله در کنکور 88، به عنوان مسن‌ترین و جوان‌ترین داوطلبان کنکور در طی سال‌های اخیر شناخته شده‌اند.

امین جلالوند ‌/ ‌گروه جامعه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر