اعتیاد، هر ساعت جان 3 ایرانی را می‌گیرد

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد‌ مخدر گفت: بر اساس آمار هر سه ساعت یک معتاد در ایران به علت آثار سوءمصرف مواد مخدر، جان خود را از دست می‌دهد.
کد خبر: ۶۸۷۳۰۷

به گزارش فارس، علیرضا جزینی با بیان این که تاکنون یک میلیون و 350 هزار معتاد در کشور شناسایی شده که نیمی از آنها در چرخه درمان قرار دارند، افزود: از مجموع معتادان 91 درصد مرد و 9 درصد زن هستند که البته در سال‌های اخیر تعداد زنان معتاد افزایش داشته و دو برابر رشد کرده است.

به گفته وی، اعتیاد نقش مهمی در مرگ و میر مادران دارد، از این رو آگاه‌سازی خانواده‌ها نسبت به اثرات استفاده از مواد مخدر ضرورت دارد.

جزینی با تاکید بر این که مشارکت اجتماعی برای پیشگیری و مقابله با اعتیاد، از رویکردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر است، تصریح کرد: هم‌اکنون با افزایش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه پیشگیری اعتیاد مواجه هستیم، به گونه‌ای که در سال گذشته 1853 مرکز از سوی سازمان‌های مردم نهاد در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد ایجاد شد. وی یکی از مهم‌ترین مسائل پس از ترک اعتیاد و درمان معتادان را فراهم کردن ساز و کار لازم برای اشتغال آنها دانست و گفت: سال گذشته 22 میلیارد تومان برای اشتغال پاک‌شدگان از اعتیاد پیش‌بینی شد که امیدواریم با توجهی که دولت به موضوع اشتغال معتادان بهبودیافته دارد، شمار معتادان در کشور کاهش یابد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها