jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۶۸۳۷   ۰۱ تير ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۳

سعید حجاریان در گفت‌وگویی با روزنامه اعتماد درباره سیاست اصلاح‌طلبان در قبال دولت روحانی گفت: «فعلا باید با دولت همکاری داشته باشند اتحاد با دولت روحانی باید علنی و انتقاد از آن به صورت مخفی باشد.»

وی تصریح کرد: اگر اصلاح‌طلبان نباشند روحانی هم وجود نخواهد داشت. این سخنان حجاریان در حالی بیان می‌شود که وی چندی پیش تصریح کرده بود که روحانی هرگز نگفته که من اصلاح‌طلب هستم و هم اصلاح‌طلبان هم اصولگرایان به وی رای داده‌اند.

حجاریان در تفسیر خود از فضای سیاسی و اجتماعی جامعه می‌گوید: مردم به دنبال زندگی راحت، امنیت شغلی و درآمد و پایین بودن تورم هستند و هم‌اکنون به دنبال مطالبات سیاسی نیستند.

وی با نگرانی از عملکرد دولت روحانی می‌گوید: هر آن ممکن است مذاکرات هسته‌ای به هم بخورد و با مشکل مواجه شود و قیمت‌ها بالا و پایین شود این مساله خطرناک است و می‌تواند بالانس را بر هم بزند و زبان دلواپسان را درازتر کند.

او درباره قرائت موسوی، کروبی و خاتمی از اصلاحات می‌گوید. بخشی از قرائت‌های آنان را اصلاح‌طلبانه نمی‌دانم.

حجاریان پیش از این در گفت‌وگو با ماهنامه اندیشه پویا گفته بود: ما باید آقای روحانی را به سمت پروژه خودمان متمایل کنیم و لذا اصلاح‌طلبان نباید دردسری برای او ایجاد کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر