jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۸۵۵۰۱   ۲۸ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۲

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

درخواست عجیب یک دستگاه دولتی از تجار و بازاریان

کیهان:تواضع زیادی یکی از سران فتنه نمی‌خواهم به قدرت بازگردم!

نشریات زنجیره‌ای با انتشار اظهارات محفلی خاتمی در صفحه اول خود از قول وی نوشتند «نمی‌خواهم به قدرت بازگردم».روزنامه‌های ابتکار، آرمان، اعتماد و شرق با تیترهایی نظیر «نمی‌خواهم به قدرت باز گردم»، «ما نباید دیگر به قدرت باز گردیم»، «نه می‌خواهم و نه می‌خواهند به قدرت بازگردم» و «وداع خاتمی با قدرت»، اظهارات خاتمی را منتشر کرده‌اند.ابراز بی‌میلی خاتمی به قدرت در حالی است که وی یکی از مجرمان اصلی جنایت و خیانت افراطیون در فتنه‌انگیزی سال 88 است به ویژه که او اذعان کرده ادعای تقلب در انتخابات دروغ بوده است. نام خاتمی در سال 92 به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان نیز مطرح بود اما وی صراحتاً گفته بود اگر نامزد شود، رد صلاحیتش قطعی است و او نمی‌خواهد رد صلاحیت نیز به پرونده‌اش اضافه شود. گفتنی است طی سال‌های اخیر با وجود ابراز کناره‌گیری از قدرت و بازنشستگی سیاسی از سوی برخی چهره‌های سیاسی، شیادان حرفه‌ای به دقت ضرورت همین چهره‌ها را مانند یک سرباز صفر به میدان فراخوانده و به بازی گرفته‌اند.

مدیر دولت اصلاحات: سران جنبش سبز دچار شیفتگی و عوام‌زدگی شدند

مشاور فراری موسوی در پاریس گفت ما باید سعی کنیم روحانی را در کنار خود داشته باشیماردشیر امیرارجمند با کمک سفارت آمریکا در ترکیه از کشور گریخت و در پاریس برای مدتی گروهی موسوم به شورای هماهنگی سبز تشکیل داد که به جایی نرسید و عملا منحل شد. وی گعده چند تن از عناصر گروهکی ملی-مذهبی و چپ در پاریس گفته است: جنبش سبز باعث از بین رفتن بحث خودی-غیرخودی شد که حتی توسط برخی از دوستان ما هم تئوریزه شده بود.فتنه‌گران سبز در سال 88 علنا با طیفی از گروهک‌های ضدانقلاب شامل بهائیت، منافقین، مارکسیست‌های سابق، جبهه ملی، نهضت آزادی و حتی گروهک‌هایی نظیر ریگی پیوند خوردند؛ با همین بهانه که جنبش سبز خودی و غیرخودی ندارد.امیرارجمند همچنین گفته است: روحانی نه رقیب ماست و نه طرف مقابل ما. هیچ انرژی از ما صرف مقابله با روحانی نباید بشود. باید سعی کنیم او را در کنار خود داشته باشیم.او در عین حال می‌گوید: مدیریت مطالبات‌مان مهم است اما نباید آنها را به بهانه تضعیف دولت کنار گذاشت.

در نشست اپوزیسیون که بیژن حکمت، احمد سلامتیان، فرزانه عظیمی و سهراب رزاقی نیز حضور داشتند، رزاقی (مدیر دفتر مطالعات سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات)، به تخطئه موسوی و کروبی و خاتمی پرداخت و گفت: سران جنبش سبز نتوانستند نقش مدیریت و رهبری را داشته باشند و تبدیل به رهروان شدند. شیفتگی و عوام‌زدگی به آنها سرایت کرد. نیروهای جنبش سبز دچار توهم نسبت به توان حکومت بودند.
وی از بیژن زنگنه و وزرای دولت روحانی به عنوان سبزهای شرمگین یاد کرد و گفت جنبش سبز آفاتی هم داشته است.

سبد کالا اعتبار نداشت، تمام!

سخنگوی دولت در حالی خبر حذف سبد کالا را منتشر کرد که تا چندی پیش از توزیع مرحله دوم سبد کالا سخن می‌گفت.محمد باقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در نشست خبری گفت توزیع سبد کالا از دستور کار دولت حذف شده و جای آن را طرح حمایت غذایی می‌گیرد.او می‌افزاید: دیگر عنوانی تحت سبد کالا نداریم بلکه حمایت‌های غذایی جایگزین آن خواهد شد. برای این حمایت غذایی از کمیته امداد و بهزیستی حدود 2400 میلیارد تومان در سال جاری هزینه خواهد شد. اما شامل کارمندان نمی‌شود.مقامات دولتی از فروردین ماه گذشته وعده مرحله دوم توزیع سبد کالا را داده بودند. حتی یک مقام استانداری قبلاً اعلام کرده بود برای توزیع بهتر سبد کالا، مراکز دایمی خریداری و تأسیس می‌شود.

نوبخت اکنون در حالی می‌گوید «اعتبار سبد کالا صفر است و بودجه‌ای با این عنوان نداریم» که اردیبهشت ماه تصریح کرده بود «در مرحله دوم هدفمندی، هم یارانه و هم سبد کالا توزیع خواهیم کرد. او حتی 22 اردیبهشت ماه تصریح کرده بود: مشکلات پیش آمده برای توزیع سبد کالا در مرحله اول بعد از گذشت زمان کوتاهی برطرف شد و الان نیز کار در حال انجام است.»سخنگوی دولت تأکید کرد: به طور قطع مشکلات موجود در مرحله نخست را در توزیع سبد کالای مرحله دوم نخواهیم داشت و با استفاده از تجربیات پیشین این سبد بین مردم توزیع می‌شود.با این اوصاف جای سؤال است که مسئولان دولت چگونه تدبیر کرده‌اند که ابتدا وعده توزیع سبد کالا داده و در کمتر از یک ماه تازه فهمیده‌اند اعتبار لازم برای این کار را ندارند؟!شایان ذکر است دولت بهمن سال گذشته در اقدامی که شائبه تبلیغاتی بودن را داشت اقدام به توزیع سبد کالا کرد که مشمولان دریافت آن به شکل عجیبی ناعادلانه و نامعقول مشخص شده و بسیاری از کارگران و اقشار ضعیف حذف شده بودند. همچنین بی‌تدبیری در نحوه توزیع، باعث تشکیل صف‌های طویل و ازدحام و تشنج شد. با این وجود سخنگوی دولت 28 اسفند اعلام کرد براساس نظرسنجی یک رسانه مکتوب، 70 درصد مردم از توزیع سبد کالا راضی بوده‌اند.بی‌تدبیری مسئولان دولتی در نحوه توزیع سبد یاد شده باعث گستاخی و ادبیات توهین‌آمیز معاون وزیر خارجه آمریکا شد اما یک سایت نزدیک به دولت- خبرآن‌لاین- مدعی شد دامن زدن به آن صف‌های طویل و حتی زیر دست و پا ماندن برخی افراد، اقدامی تعمدی بوده است!

متهم اول بحران عراق انگیزه‌ای برای مقابله با داعش ندارد

در حالی که شبکه بی‌بی‌سی می‌گوید اوباما عجله‌ای برای مقابله با داعش ندارد، یک خبرگزاری آمریکایی تصریح کرد سیاست‌های متناقض آمریکا ریشه اصلی بحران عراق است.بی‌بی‌سی در گزارشی اعلام کرد: به نظر نمی‌رسد تحرکات سریع داعش در عراق بر روند تصمیم‌گیری باراک اوباما برای کمک به دولت مرکزی در بغداد تاثیری گذاشته باشد. شواهد و قراین حاکیست که رئیس‌جمهور آمریکا به بحران عراق به عنوان فرصتی برای گرفتن امتیاز از دولت نوری مالکی نگاه می‌کند و می‌خواهد پیش از آن که برای دفاع از بغداد و دولت نوری مالکی گام ملموسی بردارد، نخست‌وزیر عراق را به مصالحه و نرمش وادار کند. به همین خاطر هم مقام‌های آمریکایی در چند روز گذشته بر تشکیل «دولتی فراگیر» در عراق تاکید کرده‌اند، به عبارت دیگر بر تقسیم قدرت دولت مرکزی با اعراب سنی و جلب رضایت کردها تاکید دارند.

بی‌بی‌سی افزود: تا زمانی که نخست‌وزیر عراق این خواسته‌های کاخ سفید را برآورده نکند بعید است که باراک اوباما بخواهد ایالات متحده را به طور مستقیم درگیر جنگی کند که نتیجه نهایی‌اش تثبیت قدرت نوری مالکی خواهد بود.همزمان خبرگزاری اینترپرس سرویس نوشت: ریشه اصلی بحران عراق نه سیاست‌های دولت مالکی بلکه سیاست‌های متناقض آمریکا و اهداف متعارض منطقه کاخ سفید است. مالکی مغضوب آمریکا و غرب است.اینترپرس سرویس افزود: «واشنگتن که در پی منزوی کردن ایران و شاید تغییر حکومت این کشور است برای جلوگیری از حمایت مالی ترکیه، عربستان و قطر از شورشیان هیچ کاری نکرده است. در حقیقت بحران عراق به تلاش‌های آمریکا برای نیل به اهداف متعدد، متناقض و ناسازگار با هم برمی‌گردد: حذف صدام و در عین حال ایجاد عراقی باثبات، خلاص شدن از شر «اسد» بدون جنگ داخلی، منزوی کردن ایران و احتمالا تغییر حکومت تهران، ایجاد یک اتحاد سنی- اسرائیلی علیه ایران شیعه و متقاعد کردن شیعیان منطقه که همچنان نسبت به سنی‌ها شهروند درجه دو باشند.»این خبرگزاری آمریکایی در عین حال نوشت: دور از ذهن است که شیعیان دوباره بپذیرند در رژیمی زندگی کنند که صدامیسم بدون صدام یا دولتی تکفیری باشد.

نوبخت جایگزین یونسی می‌شود؟

یک خبرگزاری نزدیک به دولت از احتمال جابه‌جایی یونسی با نوبخت خبر داد.به گزارش آریا، احتمالا محمدباقر نوبخت وظایف علی یونسی، دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی را بر عهده می‌گیرد. علی یونسی، در 9 مهر 1392 طی حکمی از سوی روحانی به عنوان دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی منصوب شد. برخی سخنان و اظهارات علی یونسی در چند هفته اخیر با واکنش‌های گسترده‌ای مواجه شده بود. در 14 اردیبهشت 1393، علی یونسی، دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیتها، در پایان سفر دو روزه‌اش به شیراز اظهارات جنجالی مطرح کرد. او گفته بود « اگر به من باشد، هلال‌احمر را تغییر می‌دهم و شیر و خورشید را جایگزین آن می‌کنم؛ البته برای هلال‌احمر هم احترام قائلم.» این اظهارات موجب شده بود انتقادات فراوانی به رئیس‌جمهور وارد شود. به گزارش آریا، گویا برخی مشاوره‌ها برای تغییراتی در این بخش از دولت صورت گرفته و محمدباقر نوبخت از گزینه‌های جدی برای انجام وظایف این حوزه است. یونسی در شیراز همچنین گفته بود حکومت بنی‌اسرائیل در زمینه همزیستی به اصلاح‌طلبان نزدیک شده است(!)

مقام آلمانی: شانس اقتصادی خود را در ایران از دست می‌دهیم

رئیس کمیسیون اقتصادی پارلمان آلمان می‌گوید این خطر آلمان را تهدید می‌کند که شانس اقتصادی خود در ایران را از دست بدهد.پتر رامزاوئر، رئیس کمیسیون اقتصادی پارلمان فدرال آلمان (بوندس تاگ) دولت این کشور را متهم کرد که برای گسترش مناسبات اقتصادی آلمان و ایران تلاش لازم را نمی‌کند.به گزارش دویچه‌وله رامزاوئر عضو حزب سوسیال مسیحی حاکم بر ایالت بایرن است که در عین حال عضوی از ائتلاف دولت فدرال آلمان به ریاست آنگلا مرکل به شمار می‌رود. او تا سپتامبر گذشته که دولت ائتلاف بزرگ آلمان با شراکت سه حزب دمکرات مسیحی، سوسیال مسیحی و سوسیال دمکرات تشکیل شد خود وزیر راه و ترابری دولت فدرال بود ولی در دولت جدید عهده دار سمتی نیست.ایالت بایرن قدرتمندترین ایالت اقتصادی آلمان و مقر شرکت‌هایی مانند زیمنس و بی‌ام و است و حزب محافظه‌کار حاکم بر آن معمولاً به مناسبات اقتصادی با همه کشورها، صرفنظر از نظام‌های سیاسی‌شان، توجه‌ای ویژه دارد.

رامزاوئر به روزنامه فرانکفورتر روندشاو آلمان گفته است:‌ «دولت آلمان مثل همیشه به سان «بچه‌های مؤدب» انضباطی آهنین را رعایت کرده و دست از پا خطا نمی‌کند، در حالی که دیگران در حال تمرین و دست گرمی برای گشایش مناسبات با ایران هستند.»به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی پارلمان آلمان، کشورهای دیگر خود را آماده می‌کنند که به محض کاهش تحریم‌ها علیه ایران بر بستر پیشرفت مذاکرات هسته‌ای، ارتباط خود با این کشور را گسترش دهند.یادآور می‌شود سرویس جاسوسی آمریکا به مدت چند سال از مرکل صدر اعظم آلمان شنود می‌کرد اما پس از افشای ماجرا مقامات آمریکایی گفتند هر چند از این موضوع متاسفند اما عذرخواهی نمی‌کنند و نمی‌توانند برای آینده نیز قول بدهند.در آن هنگام برخی مقامات آلمان از جمله وزیر خارجه اعلام کردند مرکل بسیار از این موضوع افسرده شده که تصور می‌کرد متحد نزدیک آمریکاست اما اکنون احساس می‌کند مورد اعتماد نیست.

تقلا برای دور زدن قانون و احیای حزب منحله مشارکت

همزمان با بازسازی کارگزاران، اعضای حزب منحله مشارکت درصددند با تغییر نام، این حزب ساختارشکن را احیا کنند.سایت «مثلث آنلاین» نوشت: اصلاح‌طلبان یک سال پس از انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت‌های سیاسی خود را شدت بخشیده‌اند. از یک سو کارگزاران سازندگی شورای مرکزی خود را با تغییراتی مواجه ساخته و جلسات منظمی برگزار می‌کند و در سوی دیگر این جناح نیز رایزنی‌هایی برای نحوه بازگشت به قدرت رسمی کشور در حال انجام است.در تازه‌ترین تحول، اعضای اصلی حزب مشارکت به تصمیماتی برای ادامه کار حزبی خود رسیده‌اند. خبرها حاکی از آن است که تغییر عنوان و درخواست برای مجوز جدید به این دلیل است که آنها از اینکه بتوانند با نام قبلی فعالیت کنند ناامید شده‌اند. البته هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده اما طیفی که موافق تغییر نام هستند از اکثریت برخوردارند.گفته می‌شود یکی از دلایل تغییر تصمیم قبلی، آغاز فعالیت‌های حزبی محمدرضا عارف است. برخی اعضای مشارکت معتقدند که عارف در حال جذب بدنه اجتماعی قابل توجهی از اصلاح‌طلبان است.

جبهه مشارکت با حضور 110 تن از چهره‌های فعال ستادهای انتخاباتی خاتمی و برخی اعضای دولت اصلاحات، با هدف حمایت از دولت وی در تاریخ 77/9/14 با دبیر کلی رضا خاتمی اعلام موجودیت کرد و در تاریخ 77/12/1 از وزارت کشور مجوز فعالیت رسمی گرفت.پیرو اخطار کتبی شماره 43/82475 مورخ 88/5/27 به این حزب برای رعایت قانون، گزارشات و مستندات واصله در خصوص عملکرد، رفتارها و مواضع آن تشکل در جلسه مورخ 89/1/23 کمیسیون موضوع ماده 10 قانون فعالیت احزاب و جمعیت‌ها طرح و پس از بحث و بررسی، به دلیل انطباق برخی از فعالیت‌های آن با بندهای الف، هـ، و، ز و ح ماده 16 قانون احزاب که گروه‌ها صراحتاً از ارتکاب آن منع شده‌اند، اعضای کمیسیون به اتفاق و به استناد بند 3 و 4 ماده 17 قانون احزاب رای به توقیف پروانه فعالیت حزب مشارکت دادند.برخی سران حزب مشارکت در آشوبگری سال 88 نقش‌آفرینی می‌کردند و پس از محاکمه به زندان محکوم شدند.

خراسان:ابهام درباره مجوز واردات گسترده گندم و جو

بر اساس بررسی های یک نهاد نظارتی مشخص شده که طبق ابلاغیه روزهای اخیر مسئولان دولتی به مبادی ورودی کالا به کشور، مقرر شده است که از این پس واردات "جو" و" گندم" به کشور نیازی به اخذ مجوز قبلی ندارد و تنها با رعایت ضوابط قرنطینه های دامی و نباتی مجاز خواهد بود، در حالی که به نظر می رسد واردات این محصولات مهم نیازمند سیاست گذاری و تعیین میزان واردات است تا به تولید داخلی خللی وارد نکند.

درخواست عجیب یک دستگاه دولتی از تجار و بازاریان

بر اساس نامه ای که مسئولان یک دستگاه مشهور اجرایی به تعدادی از بازاریان، تجار و نهادهای اقتصادی غیردولتی ارسال کرده اند، از مخاطبان خواسته شده است با توجه به اینکه مراکز آموزشی این دستگاه از کمبود منابع دولتی رنج می برد، در صورت امکان برای تامین بخشی از نیازمندی های ضروری این مراکز اقلامی چون کمد، رایانه و تلویزیون را به دستگاه هدیه کنند.

جمهوری اسلامی:فتوای آیت الله سیستانی مؤثرترین عامل شکست داعش در عراق

فشارهای وارد شده به گروه تروریستی داعش موجب شد سران این گروه فرمان خارج شدن آن از عراق را صادر کنند. پایگاه خبری الانصار عراق نوشت: گروه تروریستی داعش، در بیانیه‌ای از اعضای خود خواست برای خارج شدن از عراق و رفتن به نقطه‌ای دیگر آماده شوند. ناظران سیاسی می‌گویند فتوای وجوب دفاع از عراق در برابر داعش که آیت‌الله سیستانی صادر کرد، مؤثرترین عامل شکست این گروه تروریستی در عراق بود. مردم عراق، اعم از شیعه و سنی، با شنیدن فتوای آیت‌الله سیستانی، گروه گروه به مراکز اعزام مراجعه کرده و برای جنگ با داعش ثبت‌نام نمودند بگونه‌ای که مسئولین عراقی گفتند تعداد داوطلبان از مقدار مورد نیاز و ظرفیت پذیرش بیشتر است.

بهزاد نبوی:دولت روحانی فرصت خوبی برای اصلاح طلبان است

بهزاد نبوی به همسر تاجزاده توصیه کرد چند ماه دیگر هم تحمل کند تا همسرش آزاد شود. به گزارش ایسنا، سایت "اخبار محرمانه" نوشت: مطلع شدیم که در این دیدار درباره شرایط سیاسی روز و نیز وضعیت مصطفی تاجزاده بحث شده است. بهزاد نبوی در این دیدار به فخرالسادات محتشمی پور گفته است که این چند ماه باقی مانده را نیز "تحمل" کنید تا همسرتان آزاد شود. وی همچنین گفته است: دولت روحانی فرصت خوبی برای اصلاح طلبان است و آنها نباید چنین فرصتی را از دست بدهند. نبوی خواستار حمایت از دولت یازدهم شده است.

قدس:برزیلی‌ها پرچم آمریکا را آتش زدند

تابناک: معترضان برزیلی پرچم آمریکا را در نزدیکی ورزشگاه شمال برزیل، جایی که معاون رئیس‌جمهور آمریکا قصد داشت در نخستین بازی تیم ملی کشورش در جام جهانی حضور داشته باشد، آتش زدند.

پیش بینی که به خیر گذشت

ایسنا: بررسی‌های محققان نشان می‌دهد که مصریان باستان نیز همانند مایاها اعتقاد داشتند که جهان در سال 2012به پایان می رسد.

هشدار معاون وزیر

ایسنا: رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب از اخذ مجوز قطع آب مشترکان پر مصرف تا پایان سال خبر داد و گفت: آب مشترکانی که بی توجهی، افراط و اسراف می کنند، به گونه‌ای که باعث سلب آسایش مردم می‌شود، باید قطع شود.

یک ممنوعیت مذهبی عجیب در مصر

معاون وزارت خارجه مصر در امور رسانه و مطبوعات در اظهاراتی عجیب گفته است که از این پس نصب هرگونه برچسب‌ و شعار نوشته مذهبی بر روی وسایل نقلیه ممنوع است.عبدالفتاح عثمان در یک مصاحبه تلویزیونی گفته است: نیروهای امنیتی برچسبهای مذهبی را که اخیراً استفاده از آنها در مصر بسیار شایع شده،‌ خواهند کند.

ادعای داعش

قدس آنلاین: صفحه منتسب به عزت الدوری در فیس‌بوک ادعا کرده که نیروهای گروه تروریستی «داعش» قاضی‌ دادگاه صدام که حکم اعدام وی را صادر کرد، بازداشت کردند.

انتقاد از تصرف سواحل دریا

جهان: غلامعلی جعفر زاده نماینده مجلس با اعلام اینکه ایجاد طرح سالم سازی شنا توسط بخش خصوصی است نه دولتی، گفت: اشکالی که وجود دارد این است که مجموعه های دولتی ساحل دریا را به تصاحب خودشان در آوردند و راه مردم را بسته اند.

با زنگنه بحث شخصی ندارم

فارس: نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه بحث شخصی و سیاسی با وزیر نفت ندارم گفت: بحث امروز ما درباره زیرمجموعه وزیر نفت است که دستورات آقای زنگنه را اجرا نمی‌کنند.

مرگ گردشگر زن ایرانی در ترکیه

مهر: یک گردشگر زن ایرانی هنگام خرید در یکی از فروشگاه‌های لباس استانبول ترکیه، به دلیل رعایت نشدن نکات ایمنی، به داخل راه‌پله سقوط کرد و بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

رفتن ضرغامی شایعه است

تابناک: حجت الاسلام سید رمضان موسوی مقدم قائم مقام رئیس صداوسیما درباره شایعاتی که هر از چندگاهی درباره رفتن عزت‌ا... ضرغامی از رسانه ملی به گوش می‌رسد، تأکید کرد که ضرغامی حداقل تا آبان به مأموریت خود ادامه می‌دهد. وی افزود: اینها شایعه است و همانطور که خود ضرغامی اعلام کرده است، تا آبان ماه می‌ماند و بعد از آن هم هیچ چیز مشخص نیست.

از جست و جو خسته نمی شویم

عصر ایران: با وجود گذشت 100 روز از ناپدید شدن هواپیمای مسافری مالزی، هنوز این هواپیما پیدا نشده است.مقامهای مالزی اعلام کردند، همچنان به جست و جو برای یافتن هواپیمای ناپدید شده این کشور ادامه می دهند و خسته نمی شوند.

به دنبال اجازه تأسیس هستیم

فارس: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره اتمام ظرفیت بهشت زهرا(س) هشدار داد. علیرضا دبیر با اشاره به بازدید انجام شده از این مجموعه گفت:‌ شورای شهر در برنامه پنج ساله دو منطقه گرم دره و تلو را برای ایجاد گورستان جدید تعیین کرده است، اما با توجه به اینکه شهرداری گرم دره از تهران مجزا شده و ما هیچ اختیاری در این محدوده نداریم، نمی توانیم به دنبال گورستان در این منطقه باشیم. همچنین به دلیل وجود دستگاه های امنیتی و نظامی در تلو، اجازه تأسیس گورستان را در این منطقه به ما نمی دهند.

نتیجه «نه» گفتن به داعشی ها

باشگاه خبرنگاران: تروریستهای تکفیری بعثی، چند نظامی عراقی را به علت نرفتن زیر بار ظلم به شهادت رساندند. گفته می شود که این جوانان عراقی حاضر به همکاری با داعش نشده بودند.

انتشار عکس جالب از روحانی

ایرنا: برخی رسانه ها دوشنبه شب عکسی از رئیس جمهور در حال تماشای دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و نیجریه درجام جهانی 2014 منتشر کردند. دکتر حسن روحانی در این عکس که گفته می شود از سوی توییتر منسوب به وی منتشر شده است، در حال دیدن بازی بدون گل تیمهای ایران و نیجریه درجام بیستم است. دکتر روحانی دراین صفحه یک امتیاز را به بازیکنان تیم ملی تبریک گفته و نوشته است: به بازیکنانمان افتخار می‌کنم که توانستند اولین امتیاز را در جام جهانی کسب کنند. امیدوارم این اولین امتیاز از چند امتیازی باشد که آنها در این مسابقات به دست خواهند آورد.

درخواست برای پیگیری پرونده خاوری

ایرنا: حسن قشقاوی معاون کنسولی و پارلمانی وزارت خارجه گفت: قوه قضاییه از این وزارتخانه درخواست کرده که نماینده ای را برای شرکت در کمیته تخصصی پیگیری پرونده خاوری، تعیین کند.

درخواست یک نماینده از قوه قضاییه

ایرنا: ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم در مجلس گفت: از دستگاه قضا می خواهم در معرفی نام خون آشامان اقتصادی از حروف اختصاری استفاده نکند.
پیشنهاد عجیب دنیس راس

فارس: دنیس راس دیپلمات سابق آمریکایی در سخنانی عجیب به کنگره آمریکا پیشنهاد کرده است که فروش تجهیزات پیشرفته نظامی را به ارتش اسراییل جهت حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران مد نظر قرار دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر