jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۴۵۴۷   ۲۶ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۷:۵۷

مجلس اعلای اسلامی عراق اعلام کرد در پاسخ به دعوت مرجعیت عالی ، گردانی به نام «گردانهای عاشورا» متشکل از ۵۰ هزار نفر از نیروهای نظامی داوطلب تشکیل شده است.

داعش منتظر گردان‌های عاشورا باشد

به گزارش واحد مرکزی خبر ،علاء الموسوی مسئول سازماندهی در مجلس اعلای اسلامی عراق به روزنامه «الاستقامه» گفت :« دفاتر مجلس اعلا در دو طرف بغداد و 15 استان کشور در چند روز گذشته استقبال گسترده ای را از طرف نیروهای داوطلب برای ثبت نام در گردانهای عاشورا شاهد بوده است.»

الموسوی افزود :« گردانهای عاشورا به دعوت سید عمار الحکیم و در اجابت به فتوای جهادی که مرجعیت عالی در دفاع از عراق و خاک و مقدسات کشور صادر کرد تشکیل شده است.»

وی افزود :« نیروهای داوطلب آموزش خواهند دید و به سلاح مجهز خواهند شد و پس از آن با هماهنگی با دستگاه امنیتی به نیروهای مسلح می پیوندند تا با نیروهای اشرار داعش و تروریستها در همه مناطقی که نیاز به دفاع از کشور و شهروندان دارد مبارزه کنند.

یکی از سرکرده های الجزایری داعش در فلوجه کشته شد

یک منبع امنیتی در عراق یکشنبه اعلام کرد یکی از فرماندهان سازمان داعش در فلوجه که تابعیت الجزایری داشت در عملیاتی امنیتی در جنوب الانبار کشته شد.این منبع با اعلام این خبر افزود :« نیروهای امنیتی روز یکشنبه بر اساس گزارشهای دقیق اطلاعاتی، عملیاتی را در منطقه الانصاری در مرکز شهر فلوجه بر ضد نیروهای تروریستی داعش اجرا کردند که بر اثر آن فذاذ محمد ابونصران فرمانده گروه تروریستی داعش در فلوجه کشته شد.»

ابوبکر البغدادی سرکرده داعش زخمی شد

«ابوبکر البغدادی» سرکرده تروریست های داعش در بمباران مخفیگاهش در موصل زخمی شد.

این خبر در حالی منتشر می شود که منابع امنیتی عراق امروز از کشته و زخمی شدن بیش از 360 تروریست داعش در بمباران هوایی و درگیری های 24 ساعت گذشته دراستان های شمالی و غربی این کشور و نابودی نزدیک به 50 خودرو تروریست ها خبر داده اند. در این درگیری چند تن از نزدیکان عزت الدوری معاون سابق صدام از جمله برادر زن وی ، شماری از فرماندهان سابق رژیم بعث و یک سرهنگ ارتش عربستان سعودی و ابوقتاده الموصلی طراح حمله داعش به نینوا کشته شدند.

شبکه العراقیه هم به نقل از سرلشکر محمد العسکری سخنگوی وزارت دفاع عراق گفت نیروی هوایی این کشور بیش از پنجاه خودروی حامل سلاح و تروریست های گروه داعش را که از موصل عازم شهر تلعفر بودند، منهدم کردند .

انفجارهای بغداد چند کشته برجا گذاشت

انفجار خودروی بمب گذاری شده در مرکز بغداد باعث کشته و زخمی شدن شمار زیادی از افراد شد.

براساس اعلام پلیس عراق ، انفجار یکدستگاه خودروی بمب گذاری شده در مرکز بغداد در روز یک شنبه باعث کشته شدن ده نفر و زخمی شدن بیست و یک نفر دیگر شد.

ارتش عراق بار دیگر در کرکوک مستقر شد

یک منبع امنیتی در استان کرکوک روز یکشنبه اعلام کرد ارتش عراق بار دیگر در این استان مستقر شده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: « چندین یگان از ارتش عراق وارد شهر کرکوک شده اند و چندین بالگرد نیز این نیروها را در اعزام به این شهر همراهی کرد.»وی افزود شمار زیادی از یگان های ارتش عراق تحت حمایت بالگردهای جنگی وارد استان کرکوک شدند.

فرماندار تحمیلی موصل بار دیگر به سوریه متواری شد

یک منبع امنیتی در استان نینوا اعلام کرد هاشم جماس والی ( فرماندار ) موصل (‌گماشته داعش )‌ بار دیگر به سوریه گریخت.

این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: « هاشم جماس بعد از نزدیک شدن حملات هوایی ارتش عراق به عمق موصل از این شهر فرار کرد و به سوریه گریخت.»

این منبع افزود جماس والی گماشته شده بر موصل بعد از اشغال از سوی تروریست های داعش بعد از نزدیک شدن نیروهای امنیتی عراق به این شهر به خاک سوریه متواری شد. نیروهای عراق تحت حمایت و پشتیبانی جنگنده های این کشور در حال پیشروی به سوی موصل برای مبارزه با عناصر داعش فعال در آن هستند.

تدابیر امنیتی در اطراف فرودگاه بغداد تشدید شد

شبکه تلویزیونی العربیه اعلام کرد: تدابیر امنیتی در اطراف فرودگاه بغداد تشدید سفرهای هوایی به این فرودگاه به دلایل امنیتی لغو شده است.

تحولات سیاسی عراق

مالکی : عراق را از وجود تروریست ها پاکسازی می کنیم

نخست وزیر عراق تاکید کرد مردم عراق تروریست ها و حامیان داخلی آنان را درهم می شکنند.

نوری المالکی در سخنرانی خود در برابر جمعی از نیروهای داوطلب در منطقه الحمودیه که برای مقابله با گروهک تروریستی داعش بسیج شده بودند، گفت:از شما به دلیل این که از این شور و حس حماسی برخوردارید تقدیر می کنم و این شور و شوق پیام شما به کسانی است که به سقوط و تضعیف عراق امید بسته اند. شما با اراده مستحکم و پاسخ مثبت دادن به ندای وطن، مقدسات ، عراق عزیز و فتوای جهاد کفایی حضرت آیت الله سیستانی نشان دادید که ملت عراق دل خود را در گروی مرجعیت عالی ، کشور و وظیفه مقدس خود قرار داده است. هر چند توطئه زشت و سیاه روانپریشان بر عراق تحمیل شده است ولی باید این افراد بدانند ما با اراده،خون، توکل خداوند و تکیه به مردم به این مبارزه ادامه خواهیم داد. ما از قدرت کاملی برخورداریم و برای ما تفاوتی نمی کند چه سیاستمداران فاسد و شکست خورده ای در داخل و یا چه کشورهایی در خارج از داعش و القاعده حمایت می کنند.

این گروه ها به دنبال فرقه گرایی و اقدامات کینه توازانه میان مردم عراق هستند. این در حالی است که مردم عراق یکدیگر را دوست دارند و هیچ روزی فرقه گرایی در میان این ملت نبوده است. هیچ روزی در میان مراجع ما اشاره فرقه گرایی وجود نداشته است. این حضور این پیام را به این توهم کنندگان می دهد که توطئه و نیرنگ زشت آنان نمی تواند عراق،موصل و نیروهای مسلح این کشور را سرنگون کند. سیاستمدارانی سرنگون شدند که به سقوط عراق و موصل امید بسته بودند، کسانی که توطئه کردند،کم کاری و سستی کردند. این افراد لکه ننگی برای خود در تاریخ رقم زدند و امروز در عراق و فردای قیامت در برابر خداوند بازخواست خواهند شد.

اتحادیه عرب دخالت در امور داخلی عراق را رد کرد

اتحادیه عرب روز یکشنبه حملات انجام گرفته توسط شبه نظامیان جهادی داعش در عراق را به شدت محکوم اما هرگونه تلاشی برای دخالت در مسائل داخلی این کشور بحران زده را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری شین هوا ، اتحادیه عرب بعد از نشست فوق العاده نمایندگان دائمی کشورها در این اتحادیه در قاهره با صدور بیانیه ای افزود:« اتحادیه عرب حملات تروریستی را که توسط گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) علیه مردم عراق انجام می شود محکوم می کند.»

اتحادیه عرب همچنین حملات تروریستی اخیر را که « هدف آنها بی ثبات کردن عراق و آسیب زدن به وحدت این کشور است » محکوم کرد.

شورای استانداری بصره در عراق فعالیت برخی از شبکه های ماهواره ای را ممنوع کرد

شورای استانداری بصره اعلام کرد در نشست فوق العاده تصمیم گرفته شد از فعالیت شماری از شبکه های ماهواره ای در این استان جلوگیری شود.

شیخ احمد السلیطی سخنگوی شورای استانداری بصره گفت: « اعضای شورای استانداری بصره در نشستی فوق العاده فعالیت برخی از شبکه های ماهواره ای از جمله شبکه العربیه سعودی و شبکه البغدادیه که از قاهره پخش می شود را در این استان ممنوع اعلام کرد.»

شماری از سفارتخانه های خارجی در بغداد تخلیه شد

شبکه تلویزیونی العربیه اعلام کرد: شماری از سفارتخانه های خارجی در بغداد کارکنان خود را تخلیه کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بنده خدا (مقدم)
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۶
این گروه داعش كه خود را دولت اسلامی شام و عراق قلمداد می كنند این گروه به نام اسلام دارند تیشه به ریشه اسلام می زنند مثل معاویه و امثال معاویه كه به نام اسلام مردم را فریب میدادند تا افكار پست شیطانی خود را انجام دهند این گروه داعش و گروه هایی مثل داعش در باطن نه خدا و نه رسول خدا رو قبول دارند اینها كافرند ملعونند . خداوندا شر دشمنان علی(ع)و اولاد علی (ع) را به خودشان بازبگردان و نابودشان بگردان
اللهم عجل لولیك الفرج
۰
۰

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها