امیدوارم مردم از کار تیم ملی راضی باشند

کفاشیان: از کروش می‌خواهم توقعاتش را کم کند

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از کی‌روش می‌خواهم توقعاتش را کم کند تا بتوانیم همکاری با او را ادامه دهیم.
کد خبر: ۶۷۸۷۶۵
کفاشیان: از کروش می‌خواهم توقعاتش را کم کند

سایت جام جم ورزشی - علی کفاشیان با حضور در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم در خصوص آخرین شرایط تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: ملی پوشان ایران امروز آخرین بازی تدارکاتی خود را در اردوی اتریش برگزار خواهند کرد. پس از آن دوشنبه مراسم بدرقه‌ای با حضور ریاست محترم جمهور و علاقمندان فوتبال برگزار خواهد شد. ملی‌پوشان پس از آن عازم برزیل می‌شوند و یک بازی تدارکاتی هم در آنجا برگزار می‌کنند.

وی ادامه داد: گزارشاتی که به دست ما رسیده نشانگر این است که بازیکنان آماده هستند و منتظرند تا هر چه زودتر در جام جهانی برابر حریفان به میدان بروند. در مجموع ارزیابی کادر فنی از شرایط ملی‌پوشان خوب است.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اعزام خبرنگاران ایرانی همراه با تیم ملی فوتبال در جام جهانی برزیل خاطرنشان کرد:‌ما اختیارات تام را به کمیته رسانه‌ای خود داده‌ایم و قرار شده 32 عکاس و خبرنگار همراه تیم اعزام شوند. بودجه اعزام آنها هم توسط وزارت ارشاد، فدراسیون فوتبال و یک اسپانسر پرداخت خواهد شد. در حال حاضر شرایط برای اعزام حدود 12 نفر قطعی شده است؛ به نظر من 32 عکاس و خبرنگار هم کم است و باید افراد بیشتری به مسابقات اعزام شوند.

کفاشیان در مورد شایعاتی مبنی بر عدم تمدید قرارداد کی‌روش پس از مسابقات جام جهانی تصریح کرد: ما حدود 3 سال و نیم است که با کی‌روش کار می‌کنیم و همیشه با وی تفاهم داشتیم. در مورد تمدید قرارداد چندین بار با وی صحبت کردیم که آخرین بارش در استرالیا بود.

وی افزود: به کی‌روش گفتم اگر قرار باشد با پیشنهاد جدید شما ادامه دهیم کارمان سخت است. من همیشه قولی می‌دهم که بتوانم انجام دهم و مانند برخی باشگاه‌ها نیستم که مبالغی به بازیکنان پیشنهاد می‌دهند که هیچ وقت نمی‌توانند آن را پرداخت کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه کی‌روش گزینه اول ما است، گفت: اگر دولت حمایت نمی‌کرد نمی‌توانستیم خیلی از کارها را انجام دهیم و حالا هم اگر حمایت نشوم نمی‌دانم چه تصمیمی خواهم گرفت. به هر حال هفته آینده باز هم با کی‌روش صحبت می‌کنیم و از وی می‌خواهیم که توقعاتش را کم کرده و از مربیان ایرانی استفاده کند تا بتوانیم با وی همکاری کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص حضور وزیر امور خارجه در اردوی تیم ملی در اتریش اظهار داشت: آقای ظریف راه بسیار زیادی را طی کرد که به اردوی تیم ملی برسد. حضور او در روحیه بازیکنان و کادر فنی تیم ملی خیلی تاثیرگذار بود. تاکنون اینقدر حمایت ندیده بودم. هم شخص رئیس‌جمهور، معاون او آقای نوبخت و رئیس کل بانک مرکزی حمایت‌های ویژه‌ای از تیم ملی انجام دادند.

وی در مورد فروش پیراهن حمید استیلی به سود بیماران سرطانی تصریح کرد: من یک پیشنهادی دارم و آن این است که ما هم اکنون پیراهن تمام بازیکنان را امضا شده داریم و برخی هنرمندان که فرش‌های بسیار زیبایی را بافته‌اند در اختیار داریم. البته فیفا به ما گفته است که این فرش‌ها را به برزیل نبریم زیرا می‌خواهند موزه‌ای را در زوریخ سوئیس برگزار کنند تا این آثار ماندگار شود. این مسائل بسیار ماندگار است و خوب است که به آن توجه شود.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تمام مسئولان از تیم ملی حمایت کردند، عنوان کرد: حمایت‌هایی که انجام شده بسیار ویژه بود امیدوارم کادر فنی هم قدر این حمایت‌ها را بداند و بتواند نتایج خوبی بگیرد.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت پوما از طریق مهدوی‌کیا پیشنهاد اسپانسری به فدراسیون فوتبال داده است یا خیر، تصریح کرد: خیر. شرکت پوما، آدیداس و غیره هیچ پیشنهادی به ما نداده‌اند اما اگر حرفی مطرح شود ما استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: دوشنبه شب در مراسم بدرقه تیم ملی دیداری با ریاست محترم جمهور خواهم داشت. این مراسم از ساعت 20 و 30 دقیقه دوشنبه شب برگزار خواهد شد.

کفاشیان در خصوص داوران ایرانی حاضر در جام جهانی برزیل خاطرنشان کرد: از دو نماینده داوری کشورمان در جام جهانی تجلیل کرده‌ایم و آنها فردا صبح عازم برزیل خواهند شد.

وی گفت: مبلغ 160میلیارد تومان برای دو سال به منظور تبلیغات محیطی دریافت کرده‌ایم که 5 درصد آن برای سازمان لیگ است که به داوران و ناظران هم مربوط می‌شود البته داوران اسپانسری دارند که مبالغی هم از آن طریق به آنها می‌رسد.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت:‌امیدوارم تیم ملی که به عنوان تیم اول آسیا در جام جهانی حضور دارد بتواند کار ارزشمندی انجام دهد تا مردم از آنها راضی باشند.(فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها