jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۷۸۵۱۱   ۰۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۱:۴۲

سخنگوی سازمان انرژی اتمی از مذاکرات اولیه برای ساخت دو نیروگاه جدید با روسیه خبر داد و گفت: تصمیم بر این است که اکنون دو نیروگاه دیگر را در بوشهر بسازیم.

به گزارش سایت امید هسته‌ای، بهروز کمالوندی با بیان این‌که ظرفیت هرکدام از این نیروگاه‌ها هزار مگاوات خواهد بود، افزود: مذاکرات ایران با روسیه برای ساخت نیروگاه‌های جدید مربوط به این دوره نیست، بلکه قراردادی که سال 1371 بین سازمان انرژی اتمی ایران و روسیه منعقد شد برای ساخت چهار نیروگاه تولید برق بود که یک نیروگاه آن یعنی نیروگاه اتمی بوشهر اکنون ساخته‌شده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: هم‌اکنون در همین منطقه که امروز نیروگاه بوشهر ساخته شده است، می‌توان چهار نیروگاه هزار مگاواتی دیگر ساخت که به لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است.وی همچنین به مباحث اقتصادی اشاره کرد و گفت: یک‌نیروگاه هزار مگاواتی پنج تا شش میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد؛ به همین دلیل وقتی می‌خواهید تصمیم بگیرید باید همه شرایط از جمله مسائل مالی، فنی، اجتماعی و حتی سیاسی در نظر گرفته شود .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر