jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۶۷۸۳۸۴   ۰۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۰

با کمک اختراع جدید دانشجوی طراحی صنعتی ایرانی، روزهای ناخوشایند شستن ظرف‌های زیاد به پایان می‌رسد.

خوردن ظروف خوشمزه به جای شستن ظروف +عکس

ماشین جدید «Bake.A.Dish» نام دارد و می‌تواند ظروف و بشقاب‌هایی با هر اندازه‌ و حداکثر تا قطر 41 سانتی‌متر را مانند نان بپزد؛ این ظروف را می‌توان برای نگهداری انواع غذاها به کار برد و در پایان آن‌ها را به عنوان غذا خورد.

کاربران می‌توانند ماشین ابداعی را با برنامه تلفن همراه کنترل کنند. این برنامه اندازه ظرف یا بشقاب را بر اساس تعداد کالری‌های مورد نیاز شخص محاسبه می‌کند.

سامانه «Bake.A.Dish» محصول خلاقیت سعید رحیمی‌نژاد، دانشجوی رشته طراحی دانشگاه علم و صنعت است و مدعی کسب جایزه «آزمایشگاه طراحی الکترولوکس 2014» به شمار می‌آید. این طراح هم‌اکنون به دنبال یافتن بودجه برای عرضه تجاری این فناوری‌ است.

به گفته رحیمی‌نژاد، با سفارشی‌کردن اندازه ظروف غذا بر اساس نیازهای ویژه و افزودن مقدار کنترل‌ شده‌ فیبر و کربوهیدرات‌ها به رژیم غذایی، سامانه ابداعی سبک‌ غذا خوردن سالم‌تری را نوید می‌دهد و تمامی آنچه این سیستم برای پختن ظروف لازم دارد، آب و آرد است.

همچنین، انرژی موردنیاز برای تولید این ظروف نانی توسط پنل‌های خورشیدی تامین می‌شود و آبی هم که برای تولید آن‌ها به کار می‌رود، کمتر از آب مورد‌ نیاز برای شستن ظروف گزارش شده است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.