شغل سابق فوتبالیست های ایرانی

از مسافر کشی علی کریمی تا پشم چینی مهدوی کیا

ستاره های فوتبال ایران از ابتدای تولد ثروتمند نبوده اند. پیشرفت در فوتبال و بستن قرارداد با تیم های مختلف ایرانی و خارجی آنها را تبدیل به میلیاردر کرد.
کد خبر: ۶۷۶۵۶۸
از مسافر کشی علی کریمی تا پشم چینی مهدوی کیا

سایت جام جم ورزشی - برخی از فوتبالیست های مشهور و ثروتمند برای اینکه به موقعیت کنونی برسند سختی های زیادی را تحمل کرده اند که تن دادن به کارهای سخت و طاقت فرسا در دوران جوانی بخشی از این سختی هاست.
فکر می کنید فوتبالیست هایی که امروز پول پارو می کنند قبل از شهرت چه شغلی داشتند؟

رحمتی در ماشین می‌خوابید

سید مهدی رحمتی می گوید پیش از اینکه فوتبال بازی کند در خط راه آهن-خانی آباد مسافرکشی می کرده است. او به دلیل پاره ای از مشکلات خانوادگی حتی بعضی شب‌ها مجبور بود در پیکان گوجه ای اش شب را صبح کند.

صادقی مسافرکشی می‌کرد

امیر حسین صادقی مدافع معروف استقلال هم مسافر کشی می کرد. اودر سال 79 و در دورانی که تیم در امید استقلال بازی می کرد، همزمان در یک آژانس واقع در بهار شیراز کار می کرد تا بتواند خرج خود را در بیاورد. ماشین او یک پیکان خسته بود!

عنایتی، کارگر ساده

رضا عنایتی از گفتن واقعیت‌ها ابایی ندارد. مهاجم فصل قبل صبا و این روزهای پدیده مشهد که رکورد گلزنی در تاریخ لیگ را مال خود کرده، در سن 15 سالگی در مشهد دست‌فروشی می‌کرد. او بعدها به یکی از کارخانه‌های فرش‌بافی رفت و در آنجا کارگری کرد. او بعدها تبدیل به ستاره ابومسلم شد و با حضور در استقلال و امارات پول‌های زیادی به جیب زد.

شماره هشت مسافرکش

علی کریمی سال 71 در کرج مسافرکشی می کرد. او یک پیکان گوجه ای داشت. کریمی قبل و بعد از تمرین پرسپولیس با ماشین خود کار می کرد تا خرج خود را در بیاورد. نقل است زمانی که او به دفتر یکی از روزنامه های ورزشی رفته بود، برای آنکه نشان دهد وضع مالی بسیار بدی دارد تمام دارایی اش را رو کرد که یک اسکناس هزار تومانی بود.

جوراب‌فروشی که مشهور شد

حسن خان محمدی ستاره سابق پرسپولیس که سال ها پیراهن این تیم را به تن کرد پیش از آنکه آدم معروفی شود مجبور بود با دست فروشی خرج خود را در بیاورد. یکی از دوستان نزدیک او می گوید در ابتدای دهه 70 خان محمدی در شهرک عربو سعادت آباد بساط جوراب فروشی راه می انداخت و مشتریان را روی هوا می‌زد!

کیا، ماهر در پشم‌چینی

مهدی مهدوی کیا هنوز پشم های گوسفندان را می چیند. او که پیش از تبدیل شدن به یک فوتبالیست معروف مجبور بود در مزرعه پدرش در روستای چشمه اراک کند، علاوه بر کارهای کشاورزی در دامداری هم فعالیت زیاد می‌کرد. دوستان نزدیک کیا می‌گویند او حتی زمانیکه در آلمان بازی می‌کرد، در زمان تعطیلات به مزرعه پدرش سر می‌زد تا در امور به او کمک کند. می‌گویند مهدی در چیدن پشم‌های گوسفندان تبحر ویژه‌ای دارد!

بستنی آلاسکا

علی انصاریان مدافع سال های نه چندان دور پرسپولیس در زمان نوجوانی بستنی آلاسکا می فروخته است. انصاریان می گوید برای تامین هزینه های خودش چنین کاری می کرده است.

ستاره‌های شالیزار

شیث رضایی و مهرداد اولادی که هر دو اصلیتی مازندرانی دارند پیش از آنکه فوتبال بازی کنند، مجبور بودند کشاورزی کنند. شیث در یکی از شهرهای ساری کشاوری می کرد و مهرداد اولادی در شالیزارهای قائمشهر. این دو الان به آب و نانی رسیده اند و کمتر راه شان به ولایت شان می افتد.البته محمد عباس زاده دیگر بازیکن پرسپولیس هنوز به شغل سابق خود وفادار است. این بازیکن پرسپولیس هرگاه به زادگاهش برود در شالیزارها مشغول به کار می شود.

(پرشین پرشیا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۹
بناب
Germany
۲۰:۳۹ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
ما دانشگاهیان و فارغ التحصیلان دانشگاهی هم سختی های زیادی را تحمل كردیم و آخرش بیكاری ... بیكاری ... بیكاری
اما كار فوتبالیست ها كار مفت كه 1 ریال هم ارزش نداره دولت چه حمایتهای از اینان می كند.
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۲ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
حالا ببین چه زندگی پرزرق و برقی دارن، علی كریمی كه دستگیره اتاقای خونه اش آب طلاست،
بی نام
United States
۰۸:۱۷ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
ملت ایران راضی نیست پولش را به فوتبالست بدرد نخور بدهد یك نفر بداد ما برسد
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۰ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
برید زندگینامه یه دكتر یه مهندس و یا یك صنعتگر را بخوانید واقعا معلوم نیست در تمام دنیا و نه ایران به چی و به كی پول میدن! یارو دست فروش بود میلیاردره اونوقت یه نخبه كه تو المپیادها مقام میارده از شدت بی پولی و بی ارزشی باید با چندرغاز كار كنه ؟
بدبخت
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۵ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
من دكترم ولی به خاطر نیاز مالی مجبور شدم از مدركم چشم بپوشم و با دیپلم مشغول بكار بشم.منم سختی زیادی كشیدم ولی آیا ارزش داشت؟مدرك و تحصیلات واقعا چقدر ارزش داره؟چه كسی جوابگوی عمر از دست رفته ایه كه پای درس گذاشتم؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۶ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
پول بدهید كشتی گیران عزیز زحمت كش نه فوتبالیستهای همیشه بیكار همیشه بازنده
بهرام
Malaysia
۱۰:۲۶ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
موضوع انشاء : علم بهتر است یا ثروت ؟ ما هم چیزی نمیفهمیدیم مینوشتیم علم بهتر است ولی حالا میفهمیم كه معلمان به ما دروغ میگفتن ثروت بهتر است اگه ثروت نباشه مدرك به چه دردی میخوره ؟
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
با نظرات دوستان موافقم البته به جز اینكه توی فوتبال دنیا خودشون درآمدزایی می كنن وبازی های خوب اما اینجا پول من و شمارو میگیرن و بازیهای بد! منم با لیسانس دارم منشیگری یا آبدارچی بگم بهتره می كنم و همش به این فكر می كنم كه اصلا چرا رفتم دانشگاه كاش ازهمون اول میرفتم كارگری وحالا برای خودم پس اندازی داشتم!
هشدار
Germany
۱۴:۳۹ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
جام جم محترم شما تمام شغلی های پیشین این بازیكنان رو به مسخره گرفتید و در واقع با بكار بردن كلماتی مثل مجبوربود كشاورزی كند و یا با گذاشتن علامت تعجب در قسمت پشم چینی مهدی مهدوی كیا تمام این مشاغل رو مشاغلی پست جلوه داده اید بهتر بدونید تا اون كشاورز شالیكار تو مزرعه اش برنج نكاره یا به قول خودتون مجبور به برنج كاری نشه جنابعالی نمیتونی ناهار خوشمزه بخوری .بهتره شما یا دیدگاهت رو به عنوان كسی كه داری مطلب فرهنگی برای یه سایت معتبر می نویسی عوض كنی و اگر هم نمی تونی این كار رو انجام بدی لطفا جسارتا خواهشا التماسا مطلب ننویس . مطلب رو تو سایت هم نزدی مهم نیست این مطلب رو من فقط برای شخص نویسنده جنابعالی نوشتم .

نیازمندی ها