jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۷۳۱۱۴   ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۸

مدافع باشگاه راه آهن با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات بازیکنان، خواستار رسیدگی به وضعیت بازیکنانی شد که از بی‌پولی در آژانس کار می‌کنند!

فوتبالیست لیگ برتری شاغل در آژانس

پیروز قربانی در گفت و گو با ایسنا، درباره‌ی آخرین وضعیت بازیکنان باشگاه راه آهن برای تسویه حساب با باشگاه اظهار کرد: تمام بازیکنان راه آهن از 9 ماه پیش هیچ پولی نگرفتند و تنها 30 درصد از قراردادهایمان را گرفته‌ایم. الان همگی بلاتکلیف هستیم و هیج کس به داد ما نمی‌رسد. پیش مدیر عامل باشگاه هم رفتیم او به هلدینگ پاس می‌دهد و آنها نیز به دادستانی پاس می‌دهند.

وی ادامه داد: اگر فعالیت هلدینگ قانونی است، چرا به تکلیف ما رسیدگی نمی‌کنند و طلب‌های ما را نمی‌دهند. اگر هم غیر قانونی است چرا اجازه‌ی فعالیت به آنها داده شده است. ما پیش رئیسی کیا رفتیم و با او حرف زدیم اما هیچ جوابی نگرفتیم و حتی نمی‌دانیم شکایتمان را به کجا ببریم.

مدافع تیم فوتبال راه آهن افزود: از تاج و مسئولان فدراسیون می‌خواهم حداقل حق و حقوق بازیکنان شهرستانی تیم که به هزار امید و آرزو از شهرستان به تهران آمدند را بدهند. ما بازیکنی داریم که بر اثر مشکلات مالی در آژانس کار می‌کند و یا حامد زمانی که به خاطر این که ربات صلیبی اش پاره شده بود مجبور شد ماشین خود را بفروشد تا عمل کند. به خدا قسم این برای لیگی که ادعای حرفه‌ای شدن دارد خیلی زشت است که بازیکنش در آژانس کار کند. متاسفانه مسئولان فوتبال ایران هر روز مصاحبه‌های قشنگ انجام می‌دهند وتنها به خاطر 7 – 8 بازیکنی که میلیاردی پول گرفتند تمام فوتبال ایران را شخم زدند و شان فوتبالیست‌ها را مانند دزد در جامعه نشان دادند.

وی افزود: اگر مسئولان می‌خواهند باشگاه را به فروش برسانند، این باشگاه به ما بدهکار است پس چگونه می‌خواهند آن را بفروشند. اگر شرکت نفت از بابک زنجانی طلب دارد خب ما هم 30 بازیکن هستیم که از هلدینگ طلب داریم اما چرا هیچ کس جواب ما را نمی‌دهد و ما مانده‌ایم شکایت خود را پیش چه کسی ببریم. به خدا قسم دیگر از این وضعیت خسته شده‌ایم. الان نزدیک 9 ماه است که هیچ پولی نگرفته‌ایم در صورتی که هر کدام از ما حداقل خرج 3 خانواده را می‌دهیم. خدا را شکر فقط به فوتبالیست‌ها گیر داده‌اند و فقط فوتبالیست‌ها هستند که پول بیت المال را می‌خورند. هر چند که این از بی‌عرضگی خودمان است که مورد حمایت هیچ نهاد یا ارگانی نیستیم. اگر شفاف سازی خوب است پس در همه جا شفاف سازی انجام شود چرا فقط فوتبال؟ رانت‌هایی که خیلی ‌ها از مقام خود ایجاد می‌کنند و از آن سوء استفاده می‌کنندنیز شفاف شود. حدود 250 فوتبالیست در ایران بازی می‌کنند اما به جرات می‌گویم بالای 50 درصدشان پول خود را نگرفتند پس چرا کمیته انضباطی کاری انجام نمی‌دهد. در صورتی که اگر ما کوچکترین تخلفی کنیم آقای حسن‌زاده سریعا رای صادر می‌کند. اما چرا در این گونه موارد وارد نمی‌شوندتا به داد فوتبالیست‌ها برسند.

قربانی پرداخت پولهای میلیاردی به برخی بازیکنان را از ناکارآمدی برخی مدیران دانست و گفت: در همین باشگاه خودمان کدام یک از مدیران فوتبالی هستند. مالک باشگاه با کدام سابقه در فوتبال اقدام به خرید باشگاه کرده است. مسئولان نباید اجازه دهند هر شرکتی که می‌خواهد مالیات ندهد به اسم فعالیت در کارهای فرهنگی و ورزشی باشگاه فوتبال بگیرد و بعد از چند سال با کلی بدهی آن را به حال خود رها کند.

مدافع سابق استقلال درباره‌ی این موضوع که رئیسی کیا قول داده در مذاکره با خریداران این باشگاه تعهد آنها برای پرداخت بدهی بازیکنان را بگیرد گفت: ما که تا حالا چیزی ندیده‌ایم و تا وقتی که چیزی عمل نشود من به چشمانم هم اعتماد ندارم. البته از رئیسی کیا که سابقه‌ مدیریت خوبی در فوتبال دارد ممنون هستیم که پیگیر مشکلات ما هستند. اما چندماه است که مسئولان فقط قول می‌دهند و هیچ اتفاقی تا حالا نیفتاده است. به نظر من هیچ چیز در این باشگاه درست نمی شود و فقط امیدوارم افرادی به فوتبال بیایند که قصد کمک به فوتبال داشته باشند نه این که برای خود کیسه دوخته باشند. من هیچ ترسی از گفتن واقعیات ندارم. باشگاه اگر می‌خواهند حتی من را اخراج کند چرا که من فردی نیستم به خاطر خودم حاضر شوم هر صحبتی انجام دهم و واقعیات را کتمان کنم. فقط از رئیس سازمان لیگ می‌خواهم به داد بازیکنان راه آهن برسد و تکلیف ما را روشن کند همه ما سر کار هستیم.

وی خاطر نشان کرد: حتی در همان زمانی که باشگاه اعلام می کرد پول نداریم و پول بازیکنان را نمی‌دادند و مالک باشگاه نیز هیچ مشکلی نداشت 3 میلیارد تومان به یکی از باشگاههای فوتبال کمک کردند اما حق ما را ندادند که من نمی خواهم نام آن باشگاه را اعلام کنم. متاسفانه این همه که می‌گویند فوتبالیست‌ها میلیاردی پول می‌گیرند اما بازیکنانی در لیگ داریم که سه سال است پول نگرفته‌اندو باید مالیات پولی را که نگرفته به اداره مالیات بپردازند. آخر این کجای عدالت است که در فوتبال ایران اجرا می‌شود. متاسفانه باید بگویم هیچ گاه فوتبال ایران درست نخواهد شد.

قربانی، درباره‌ی برنامه‌ی خود برای فصل آینده و این که آیا با باشگاه راه آهن با توجه به این شرایط تمدید خواهد کرد یا خیر گفت: با این شرایط فصل بعد در راه آهن نمی‌مانم و دوست ندارم در این تیم به فعالیت خود ادامه دهم. الان اولویت سوم و چهارمم فوتبال است و به کارهای دیگر می‌پردازم. اگر به ده سال پیش برگردم مطمئن باشید فوتبالیست نمی شدم چرا که شان فوتبالیست‌ها را به اندازه‌ی خلاف‌کارها در جامعه پایین آوردند و مردم ما را به چشم یک دزد نگاه می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی اس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
یاد گلی كه دقیقه اخر به پرسپولیس زدی بخیر
۰
۰

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها