jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۹۹۰۷ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۲:۲۹

معاون نظارتی بانک مرکزی با اعلام حذف کامل موسسات پولی غیرمجاز از شبکه بانکی کشور تا پایان سال جاری گفت: حداکثر سود سپرده در نظام بانکی مربوط به سپرده‌های یکسال و بیشتر است که 22 درصد تعیین شده و تبلیغ و پرداخت هرگونه سود بالای این رقم خلاف قانون است.

به گزارش مهر، حمید تهرانفر افزود: از امروز تمام بانک‌ها و موسسات پولی موظفند براساس نرخ‌های جدید سود سپرده که از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است، عمل کنند. وی اظهار کرد: این معاونت از تمام ظرفیت نظارتی خود برای رعایت دقیق نرخ سود سپرده در شبکه بانکی استفاده می‌کند و گزارش‌ها حکایت از آن دارد که 98 درصد بانک‌ها از نخستین روز اجرای نرخ‌های جدید همکاری خوبی داشته‌اند. تهرانفر افزود: اگر همچنان تبلیغ نرخ‌های سود بیشتر از 22 درصد در پشت شیشه بانک‌ها مشاهده می‌شود، ناشی از بی‌توجهی است. وی از مردم خواست به هیچ‌وجه پول خود را نزد موسسات پولی غیرمجاز که حاضرند سود بیشتری پرداخت کنند به سپرده نگذارند، چون این موسسات مورد تأیید بانک مرکزی نیست.

وی با تأکید بر این‌که اگر موسسات پولی غیرمجاز نرخ‌های سود سپرده جدید را رعایت نکنند، قطعا ضرر خواهند کرد قول داد تا پایان امسال دیگر هیچ موسسه غیرمجاز پولی در شبکه بانکی وجود نداشته باشد.

این مقام مسئول در بانک مرکزی ادامه داد: مشکل برخورد با موسسات پولی غیرمجاز این است که این موسسات از محل سپرده مردم بزرگ شده و برخورد با آنها ممکن است باعث صدمه دیدن سپرده‌های مردم شود.معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: با این حال تمام نهادهای حاکمیتی و بانک مرکزی در برخورد با موسسات پولی غیرمجاز مصمم هستند و نتایج اقدامات انجام گرفته بزودی مشاهده خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر