jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۶۷۳۳۸ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۲:۰۱

نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهند با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، بارش باران همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد از فردا یکشنبه بسیاری از مناطق کشور را در بر می گیرد.

آغاز بارش‌ها در بسیاری از نقاط کشور

احد وظیفه مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی در گفت و گو با ایرنا، افزود: با ورود این سامانه بارش باران همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد و در بعضی نقاط تگرگ در استانهای اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، قزوین و غرب اصفهان و از بعدازظهر در استانهای البرز و تهران از فردا یکشنبه آغاز می شود.

وی افزود: این سامانه بارشی سبب خواهد شد که از روز دوشنبه هفته جاری شاهد بارش باران همراه با رگبار، رعد و برق، وزش باد و در بعضی نقاط تگرگ استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، تهران، البرز، شمال سمنان، همدان، یزد، کرمان و فارس باشیم.

وظیفه یادآور شد: توصیه می شود برای اجتناب از مخاطرات و کاهش خسارات احتمالی ناشی از بارش شدید کوتاه مدت، رعد و برق و و تگرگ تمهیدات لازم در نظر گرفته شود تا از بروز هرگونه خسارتهای احتمالی جلوگیری شود.

وی در خصوص دمای هوای تهران نیز گفت: پیش بینی می شود بیشینه و کمینه هوای تهران روز یکشنبه بین 28 تا 19 درجه بالای صفر باشد و آسمان تهران نیز در این روز قسمتی ابری در بعدازظهر ابری و وزش باد، اوایل شب همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور یادآور شد: نقشه های هواشناسی نشان می دهد بیشینه و کمینه هوای تهران روز دوشنبه این هفته با روند کاهشی خود به 25 تا 16 درجه بالای صفر و آسمان تهران نیز نیمه ابری گاهی ابری همراه با بارش پراکنده ، وزش باد به تدریج با کاهش ابر همراه خواهد بود.

وظیفه در پایان گفت که هم اکنون دمای هوای تهران 26 درجه بالای صفر، رطوبت نسبی هوا حدود 15 درصد و سرعت وزش باد در تهران حدود 11 کیلومتر در ساعت است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر