jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۶۷۲۱۳ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۴

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در اولین روز پس از اجرای هدفمندسازی یارانه ها، 53 میلیون لیتر بنزین در سطح کشور مصرف شد.

مصرف 53 میلیون لیتر بنزین در اولین روز افزایش قیمت ها

داوود عربعلی در خصوص تاثیر اجرای هدفمندسازی یارانه ها بر میزان مصرف بنزین، افزود: اولین روز پس از اجرای هدفمندسازی یارانه ها مصادف با روز جمعه و تعطیل بود، بنابراین نمی توان ارزیابی دقیقی از اثرگذاری افزایش قیمت ها داشت.

وی با بیان اینکه، تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر حادثه و ترافیک در جایگاه های عرضه در کشور مخابره نشده است، افزود: در اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها و افزایش قیمت بنزین از همه تجربیات دوره های قبل استفاده شده است.

عربعلی با اشاره به مشکل شمارشگرهای جایگاه های عرضه سوخت گفت: مشکل شمارشگرهای جایگاه های عرضه سوخت با تبدیل مبنای محاسبه از ریال به تومان حل شده است.

در روزهای منتهی به زمان اعلام نرخ جدید حامل های انرژی میزان مراجعه به جایگاه ها و میزان مصرف بنزین افزایش قابل توجهی یافته بود، به طوری که در 31 فروردین ماه گذشته میزان مصرف به 94 میلیون لیتر رسید. میزان مصرف در اول اردیبهشت ماه نیز ٧٦ میلیون لیتر و در دوم اردیبهشت ماه به ٧٠ میلیون و ٧٠٠ لیتر رسید.

بر اساس مصوبه دولت و در راستای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، نرخ حامل های انرژی از شامگاه چهارم اردیبهشت ماه جاری افزایش یافت.

بر این اساس، نفت گاز هر لیتر ٢٥٠ تومان، بنزین سهمیه ای هر لیتر ٧٠٠ تومان، بنزین آزاد هر لیتر ١٠٠٠ تومان، بنزین سوپر سهمیه ای هر لیتر ٨٠٠ تومان، بنزین سوپر آزاد هر لیتر ١١٠٠ تومان، بهای هر متر مکعب گاز CNG برای خودروها، ٤٥٠ تومان و قیمت بنزین تحویلی به خودروهای دولتی هر لیتر ١٠٠٠ تومان، تعیین شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر