jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۶۶۶۷۶۸ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۷:۰۰

یک سایت خبری برای این‌که در محیط اینترنت برای مخاطبان قابل دسترسی باشد به چهار ابزار نیاز دارد. ابزار اول، یک دامین یا آدرس اینترنتی است.

راه‌اندازی یک سایت خبری چقدر هزینه دارد؟

آدرس‌های اینترنتی بنا به این‌که چه پسوندی داشته باشد هزینه‌های مختلفی دارد، اما حداکثر هزینه برای آدرس یک سایت خبری 50 هزار تومان آن هم برای پنج سال خواهد بود.

بعد از این‌که آدرس اینترنتی را به دست آوردید باید سیستمی برای مدیریت محتوا یا خبرها داشته باشید. در فضای وب، سیستم‌های مدیریت محتوا و اخبار رایگانی مثل وردپرس یا جوملا وجود دارد که بدون هزینه‌کردن می‌توانید آنها را روی سایت خود نصب کنید، اما برای این کار ابتدا باید فضایی روی وب خریداری کنید؛ فضایی در سرورهای مخصوص.

هزینه سرور بنا به ترافیک داده و نیز حجمی که سرور دارد متفاوت است. از 60 هزار تومان برای سایت‌های سبک و کم مخاطب تا قیمت‌های میلیونی برای سایت‌های پرمخاطب و سنگین که مثلا عکس و فیلم‌های زیادی دارد.

حالا دیگر فقط می‌ماند پوسته کار که یک قالب خبری است. این قالب قابل طراحی به وسیله طراحان وبسایت است که هزینه‌هایی از 50 هزار تا بیش از یک میلیون تومان را از شما طلب خواهند کرد. با این حال در سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان مثل وردپرس یا جوملا می‌توان قالب‌های رایگانی را نصب کرد یا حداکثر زحمت ترجمه آن را کشید.

در کنار اینها باید دانست که رشد سایت‌های خبری در ایران باعث شده شرکت‌های مختلفی برای ارائه خدمات میزبانی وب، طراحی سایت و نیز برنامه‌نویسی مدیریت محتوا و خبر، ایجاد شود.

این شرکت‌ها برای مجموع این سه خدمت، هزینه‌ای از سه میلیون تا بیش از ده میلیون تومان طلب می‌کنند. البته همه چیز به این بستگی دارد که انتظار شما از سایت خبری‌تان چیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر