jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۶۶۵۸۷ ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۴:۳۵

"روح الله حسینیان" نماینده تهران و عضو جبهه پایداری که هفته جاری در یک نطق تند در صحن علنی مجلس، از برگزاری جشن روز زن توسط همسر رییس جمهوری در کاخ سعد آباد به شدت انتقاد کرده بود که این موضوع با واکنش نهاد ریاست جمهوری روبرو شد، بار دیگر بر موضع خود تاکید کرد و گفت: "زن رییس جمهوری حق دخالت در این کارها ندارد اگر این جلسه توسط شخص رییس جمهور یا معاون زنان او برگزار می شد حرفی نمی زدیم ولی اعتراض من این است که زنان مسوولان چه کاره هستند که این جلسات را برگزار می کنند."

حسینیان: زن رییس جمهور حق دخالت در کارها را ندارد
به گزارش ایرنا، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران نسبت به مطلب روز سه شنبه روزنامه ایران درباره نطقش انتقاد کرد و گفت: روزنامه ایران به شدت ناجوانمردی کرد و تیتری که انتخاب کرد، مردانه نبود.

وی افزود: این روزنامه بدون آن که نطق من را بنویسد تنها آن را نقد کرد و متن هایی را به رییس جمهوری و خانواده اش نسبت داد و سپس خودش ان را اصلاح کرد.

حسینیان اظهارداشت: من اصلا راجع به این صحبت نکردم که در این جلسه سکه توزیع شده و یا این که اصل جلسه فاسد بوده ولی روزنامه ایران این موضوع را نوشته است، ولی آن چیزی که من اعتراض کردم این بود که چرا چنین جشنی توسط همسر رییس جمهور گرفته شده است.

این نماینده مجلس اظهارداشت: اگر اجازه دهیم همسرانمان در کار حکومت دخالت کنند مثل زمان شاه علیاحضرت شکل می گیرد.

وی گفت: زن رییس جمهوری حق دخالت در این کارها ندارد اگر این جلسه توسط شخص رییس جمهور یا معاون زنان برگزار می شد حرفی نمی زدیم ولی اعتراض من این است که زنان مسوولان چه کاره هستند که این جلسات را برگزار می کنند.

حسینیان گفت: با کمال تاسف می گویم من چیزی که نگران بودم محقق شد زیرا در دفاعیه دفتر دولت آمده بود همسر رییس جمهوری این موضوع را بیان کرده مگر همسر رییس جمهوری چه کاره است که دفتر دارد؟ مگر حکومت پادشاهی است که علیا حضرت و ملکه داشته باشیم یا بانوی اول داشته باشیم یا مگر حکومت قرون وسطایی است که بانوی اول داریم.

وی ادامه داد: اعتراض من به این مسائل بود ولی روزنامه ایران اتهاماتی را که من اصلا به زبان نیاوردم و دقت داشتم نگویم ردیف کرد و به من اتهام زد.

در این هنگام خبرنگار روزنامه ایران خطاب به حسینیان گفت: روزنامه ایران این مطلب را به صورت گزارشی کار کرده و علاوه بر صحبت های شما صحبت های دیگر نمایندگان نیز داخل مطلب بوده است.

حسینیان خطاب به خبرنگار روزنامه ایران گفت: شما نطق مرا نقض کردید من متاسفم که این دولت این قدر می خواهد دیکتاتوری حاکم کند که یک نطق را که علیه اوست نقد می کند.

وی گفت: دولت اگر می گوید افرادی که در مراسم رقصیدند کودک بودند، عکسش را نشان دهد.

در این هنگام خبرنگار روزنامه ایران گفت: شما اگر می گویید که کودک نبودند مدرکی دارید؟

حسینیان اظهارداشت: من فیلمش را دارم وقتش که برسد آن را منتشر می کنم ولی ما در ابتدا می خواهیم خودشان عکسهایش را منتشر کند.

در این هنگام خبرنگار روزنامه ایران از حسینیان پرسید: چرا دوستان پایداری در دولت گذشته تذکراتی را که در دولت کنونی داده می شود را نمی دادند؟ چرا در دور قبل نسبت به جشن معروف ایرانیان مقیم خارج کشور سکوت کردید؟

حسینیان پاسخ داد: شما مغالطه می کنید این طور نیست که در مورد رییس جمهور سابق نقدی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: ما وزیر کشور احمدی نژاد را استیضاح کردیم و در رای اعتماد وزیر کشور صحبت کردم من در یکی از جلسات گفتم که آقای احمدی نژاد می ترسم با این روشش مهره های سابق برگردند، شما بگویید چه کسی بارها علیه مشایی موضع گیری کرد؟

در این هنگام خبرنگار روزنامه ایران از حسینیان در این مورد پرسید که چرا احمدی نژاد در نشستی حضور یافت که تابلوی خلیج عربی در پشت وی قرارداشت که حسینیان پاسخ داد: خیلی متاسفم این قدر سواد ندارید که بدانید آن خلیج عربی نبود، الخلیج العربی بود که یعنی کنفرانس عربی خلیج وقتی ادبیات عرب را نمی دانید چرا چنین تفسیری می کنید.

یکی از خبرنگاران از حسینیان پرسید: شما روحانی هستید و از اخلاق به دور است که فیلمی را منتشر کنید.

حسینیان پاسخ داد: جلسه عمومی بوده دوستان خودشان هم عکس گرفته اند من می گویم خودتان عکس را منتشر کنید.

یکی دیگر از خبرنگاران از حسینیان پرسید: از نظر شما رقصیدن کودک عیب ندارد که حسینیان پاسخ داد: نه، خبرنگار بار دیگر پرسید: چند سال به پایین کودک محسوب می شود که حسینیان پاسخ داد: 9 سال به پایین

خبرنگار دیگری از حسینیان درباره ماجرای قهر 11 روزه احمدی نژاد پرسید که چرا وی به رییس جمهور سابق تذکر نداده است که حسینیان پاسخ داد: کار رییس جمهور (احمدی نژاد) قابل توجیه نبود من هفت ساعت خانه رییس جمهور لنگر انداختم که رییس جمهور برگشت. یکی از دلایل برگشت رییس جمهور حضور من بود.

وی ادامه داد: ما تا زمانی که به آقای احمدی نژاد به عنوان اصولگرا اعتقاد داشتیم از او حمایت می کردیم ما آن دولت را تا یک زمان خاص اساسا از لحاظ پایه قبول داشتیم ولی این دولت را از لحاظ مبنا قبول نداریم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر این که آیا هنوز با احمدی نژاد ارتباط دارید گفت: به شما ربطی ندارد جزو مسائل خصوصی است.

خبرنگاری پرسید که ایا احمدی نژاد برمی گردد که حسینیان پاسخ داد: خدا می داند.

خبرنگاری پرسید که آیا احمدی نژاد در مجلس بعدی حضور می یابد که حسینیان پاسخ داد: از خودشان بپرسید این که من با او ارتباط دارم یا نه را به شما نخواهم گفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمدی
United States
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
آقای حسینیان به عنوان یك ایرانی توصیه میكنم بجای اینا به فكر حل كردن مسائل و مشكلات مردم در مجلس باشید.
۰
۰
س
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
شما اگه واقعا اگه به فكر مردم و انقلاب هستی؛ برو جلوی اختلاسهای ٨سال دوران اقای احمدی نژاد را بگیر و پیگیری كن اینها. همش بهانه است اقای. حسینیان
۰
۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
چرا هیچكس نظر نمیذاره نكنه نظر میذارن شما حال تایید ندارید؟؟
۰
۰
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
با سلام بنده از اقای حسینیان حمایت كرده زیرا من خبرنگار واحد مركزی خبر یكی از مراكز صداوسیمای استانها بودم كه بعلت اینكه مشكلات مردم شهرم را در رسانه همراه با تصویر نشان می دادم اقای فرماندار دولت تدبیر و امید با ارسال نامه ای به مدیر كل ان مركز صدا و سیما من را از كارم اخراج كردن حالا من از روزنامه جام جم خواستار این هستم كه مشكل من را به اقای ضرغامی اعلام كنند كه مگر بیان كردن مشكلات مردم در تلویزیون ایا وظیفه صداوسیما نیست مگر كار صدا و سیما فقط نشان دادن تبلیغات نمكی و خمیردندان است .... ایا كسی حق ندارد از دولت تدبیر و امید اقای روحانی انتقاد كند....چرا من رو از كارم كه رسالت خبرنگاری را بر عهده داشتم و سابقه دارم بدون در نظر گرفتن سابقه ام اخراجم كردند 000 لطفا نظر من را درسایت درج كنید البته اگرشما رو مثل من اخراج نكنند
۰
۰
پدرام
Germany
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
از رسانه ها بخاطر همین كاراشون متنفرم!!با حرف عوض كردن جابجایی یه مملكت رو بهم میریزن!!
آخه روزنامه ایران حیا نكرده چیزی كه درباره سكه حسینیان نگفته رو بهشون منسوب كزده؟؟
این سكه دادن كه شایعه شد چقد سرو صدا كرد..
واقعا متاسفم برای این سبك روزنامه داری كه یكی اش ایرانه
عزیزان شما رو بخدا شما سعی كنید كم جانب تر گزارش بدید من دوست ندارم بخاطر كوتاهی شماها در گزارش به منابع غربی پناه ببرم
۰
۰
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
اقای لاریجانی هم نباید برای خانم جنابعالی ودیگر نمایندگان صحبت میكرد وسوژه میشد حاشیه سخنرانیهاش
۰
۰
tabari
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
سلام
واقعا متاسفم كه فقط نظرات طرفداران روحانی رو منتشر میكنه
هیچ توجیهی برای این رفتار همسر رییس جمهور وجود نداره، دولت تدبیر و امید!!!!! داره نشون میده كه تدبیرش ....
۰
۰
(فدایی داری از تهران)
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
آقای حسینیان درست میفرمایند لزومی نداشت از طرف همسر رییس جمهور برگزار بشه بلكه درستش این بود كه از طرف معاون بانوان رییس جمهور برگزار میشد این كار همسر رییس جمهور از اون كارهای رمانتیكی بود كه قشنگ و جالب نبود بلكه مثل اون پیامك فرستادن نوروزی رییس جمهور با هدف تو دل برویی بود هر آدمی باید سنگینی و وقار خودشو حفظ كنه چه رسد به خانواده دولت كه باید الگو باشه متشكرم
۰
۰

یادداشت

بیشتر
دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر