jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۶۶۵۸۲ ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۴:۱۶

رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان ضمن تأکید بر نداشتن دشمنی با ایران پافشاری کرد که کشورهای عربی باید آماده هر نتیجه‌ای از مذاکرات ایران و ۵+۱ باشند.

اعراب آماده هر نتیجه‌ای از مذاکرات هسته‌ای ایران باشند

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، «ترکی الفیصل» رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی عربستان از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواست دانش هسته‌ای خود را در مقابل آنچه او «تهدید ایران» نامید، بالا ببرند.

این شاهزاده عربستانی که در نشستی امنیتی در منامه پایتخت بحرین سخنرانی می‌کرد پافشاری کرد که این کشورها همچنین باید آماده هر نتیجه‌ای از مذاکرات ایران و کشورهای 5+1باشند.

الفصیل افزود: با مردم و یا کشور ایران به عنوان همسایگان مسلمان دشمنی نداریم اما با توجه به لزوم حفظ امنیت کشورهایمان باید به توازنی با ایران از جمله در دانش هسته‌ای برسیم.

وی مدعی شد که هرگونه خللی در این توازن ممکن است به ایران فرصت استفاده از شکاف‌های موجود برای ضربه زدن به کشورهای حاشیه خلیج فارس را بدهد.

شاهزاده عربستانی بار دیگر ادعاهای برخی رهبران کشورهای عربی درباره دخالت ایران در امور داخلی این کشورها را مطرح کرد و بر نگرانی این کشورها از آنچه وی «جاه طلبی ایران» در برنامه هسته‌‌ای نامید تأکید کرد.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که کشورهای عربی به ویژه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در جریان رقابت برای رهبری جهان عرب روز به روز بر میزان اختلافاتشان افزوده می‌شود.

اختلافات پیش آمده میان عربستان و قطر در پرونده‌ بحران‌های سوریه و مصر از این دسته است که به فرا خواندن سفرای بحرین، امارات و عربستان از دوحه منجر شد.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر