jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۶۶۳۰۱ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۰

یک جراح عمومی گفت: واریس به ناهنجاری‌های وریدی گفته می‌شود که به صورت پیچ در پیچ و خطوط رگ‌های بسیار ریز روی پوست دیده می‌شود.

خانم‌ها بیشتر در معرض واریس هستند

دکتر منوچهر امامی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: افرادی که سابقه ارثی، چاقی بیش از حد، ایستادن و نشستن‌های طولانی و تحرک کمتری دارند بیشتر در معرض خطر این بیماری هستند. همچنین خانم‌ها بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.

وی با اشاره به علائم واریس گفت: از علائم این بیماری در پا، احساس سنگینی در پا مواقع راه رفتن، ایستادن و نشستن‌های طولانی و خستگی زودرس است. سن شایع این بیماری از 30 سال به بالاست، به دلیل این‌که معمولا در این سن فعالیت افراد زیاد است.

وی تاکید کرد: استفاده از جوراب‌های مخصوص واریس از راه‌های پیشگیری و درمان است که این جوراب به قسمت‌های ساق پا و اندام‌های تحتانی فشار وارد کرده که باعث می‌شود خون باقی‌مانده به قسمت بالای بدن حرکت کند. داروی خاصی برای درمان بیماری واریس وجود ندارد و چنانچه جوراب‌های واریس جواب نداد از روش غیر جراحی نیز می‌توان استفاده کرد.

برچسب ها: واریس
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش