jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۶۳۴۸۶   ۲۶ فروردين ۱۳۹۳  |  ۲۲:۳۷

او دو سال حبس بود تا 97 میلیون دلار ندهد

شهرام جزایری از زندان آزاد می شود

۳

وکیل شهرام جزایری، کسی که به اتهام فساد مالی در حبس بسر می برد، گفت که مدت محکومیت او آذرماه گذشته به پایان رسیده است و او بزودی آزاد خواهد شد.

شهرام جزایری از زندان آزاد می شود

محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با مهر افزود: بر اساس رای قطعی دادگاه تجدید نظر محکومیت موکلم 27 آذر سال گذشته به پایان رسید و نمی دانم چرا وی هنوز در زندان است.

وی افزود: جزای نقدی در نظر گرفته شده برای جزایری دو برابر مبلغ وام دریافتی حدود 97 میلیون دلار بود که وی به جای پرداخت این مبلغ دو سال حبس را تحمل کرد.

علیزاده طباطبایی گفت: یکسال از محکومیت حبس شهرام جزایری مشمول عفوهای کلی سال 91 شده و این مسئله در گزارش دادستانی نیز وجود دارد و حتی اجرای احکام این موضوع را به دادستانی اعلام کرده است.حال اگر یکسال عفو یاد شده را در نظر نگیریم، از محکومیت 13 ساله موکلم چند ماه بیشتر باقی نمانده و باید تا شهریور ماه آزاد شود.

این حقوقدان با اشاره به درخواست موکلش از رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: موکلم در نامه ای به رئیس قوه قضائیه اظهار ندامت کرده و درخواست کرده وی مشمول عفو شود.

وکیل خانواده هاشمی رفسنجانی درباره پرونده مهدی هاشمی نیز گفت: پرونده هنوز در دادسرا است و همانطور که دادستان کل کشور اعلام کرد ترجمه برخی اسناد زمان بر است.

وی افزود: ما هنوز موفق به مطالعه پرونده در دادسرا نشده ایم.

علیزاده طباطبایی در خصوص پرونده فاطمه هاشمی نیز گفت: امروز به دادگاه تجدیدنظر مراجعه کردم اما هنوز پرونده به این دادگاه ارسال نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فرشته
United States
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
دوسال زندان اقای شهرام جزایری در قبال 97 میلیون دلار هیچ دردردی از این ملت دوا نمی كنه وافراد دیگری را نیز تشویق به اینگوه كارها واختلاس وبالا كشیدن اموال مردم وبیت المال می نماید و ما هرروز شاهد به یغما رفتن بیشتر ثروت مملكت هستیم
۰
۰
بانكی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
فكر كنم دیدن خب 97 میلیون دلار دربرابر 3000تا و بقیه مبلغ كمی است ! برای همین آزاد كرد ...
۰
۰
نیازمند
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
بد كاری نكرده فقط 97 میلیون مبلغ زیادی نبوده ناراحت نباشید
۰
۰

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها