jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۵۹۶۴۰   ۱۷ فروردين ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۰

روزنامه های صبح امروز در مهمترین عناوین خود مطالبی همچون؛تیم مخترعان سیستان و بلوچستان 3 مدال طلا، 5نقره و جایزه ویژه مسابقات بین‌المللی سوئیس را ازآن خود کرد،افشای نقش آمریکا و اروپا در سرنگونی دولت اوکراین،ابتکار بودجه ای دولت در سال جدید و خریداران اراضی کشاورزی شمال مشمول جریمه و تخریب ویلا می‌شوند را منتشر کردند.

خریداران اراضی کشاورزی شمال مشمول جریمه و تخریب ویلا می‌شوند

جمهوری اسلامی:خریداران اراضی کشاورزی شمال مشمول جریمه و تخریب ویلا می‌شوند

رئیس سازمان امور اراضی گفت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی به ویژه در استان‌های شمالی که برخی بنگاه‌های متخلف آن را برای مردم پیامک می‌کنند تخلف صریح قانونی است و با آن‌ها برخورد می‌شود.
جواد افشار در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برخی شرکت‌ها و بنگاه‌های ویلاسازی که هیچ کدام از آن‌ها مجوز برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی ندارند تبلیغات خود را به صورت پیامک برای مردم ارسال می‌کنند تا این زمین‌ها را بفروشند و در تبدیل آن به ویلا به این بنگاه‌های متخلف کمک کنند.
وی افزود: اخیرا مکاتباتی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده تا از ارسال چنین پیامک‌هایی که خلاف قانون اساسی است جلوگیری شود چراکه تغییر کاربری این اراضی و خرد کردن مالکیت آن‌ها ممنوع و تخلف است که این بنگاه‌ها با نقض این قانون صریح به تولید کشور ضربه می‌زنند؛ البته این مکاتبات به شورای حفظ حقوق بیت‌المال نیز ارسال شده و باید با متخلفان برخورد شود.
رئیس سازمان امور اراضی ادامه داد: بنگاه‌های متخلفی نیز که پیامک‌های تبلیغاتی این چنینی را برای مردم ارسال می‌کنند هیچ مسئولیتی در راستای تعیین تکلیف و تغییر کاربری این اراضی ندارند و با آن‌ها برخورد می‌شود که در این راستا با معاونت عمرانی وزارت کشور مذاکراتی صورت گرفته تا بتوانیم از طریق بهیاری‌ها‌، شوراهای شهر و شهرداری‌ها با این پدیده مقابله کنیم.
افشار اظهار کرد: سازمان امور اراضی برای مقابله با پدیده زمین‌خواری که در ایام نوروز در پی افزایش سفرهای مردم به استان‌های شمالی افزایش می‌یابد، گشت‌های ویژه نوروزی خود را راه‌اندازی کرد تا جلوی تغییر کاربری این اراضی را بگیرد. همچنین به مردم توصیه کردیم تا این زمین‌ها را نخرند و در تغییر کاربری آن‌ها و تبدیل به ویلا سرمایه‌گذاری نکنند چراکه بعدا مشمول جریمه و تخریب بنا خواهند شد.
وی گفت: در 15 روز گذشته و ایام تعطیلات نوروزی گشت‌های ویژه نوروزی و گروه‌های ویژه‌ای برای مقابله با پدیده زمین‌خواری در مناطقی از قبیل چالوس، نوشهر، نور، تنکابن و... تشکیل شد تا بتوانیم با زمین‌خواران برخورد کنیم چراکه استان‌های شمالی به ویژه مازندران و بخشی از گیلان به سبب نزدیکی پایتخت به شدت در معرض تغییر کاربری قرار دارند.
رئیس سازمان امور اراضی با اشاره به ضرورت جلوگیری از تغییر کاربری دشت‌های و شالیزارهای استان‌های شمالی تاکید کرد: در راستای تامین نیازهای گردشگری مردم در استان‌هایی مانند استان‌های شمالی با استانداران مازندران مکاتباتی صورت گرفته تا برخی مناطق را برای تبدیل به کریدورهای گردشگری معرفی و مناطق گردشگری و تفریحی برای مردم راه‌اندازی کنیم. همچنین برای حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی به جلوگیری از تبدیل آن‌ها به ویلا نقشه کاربری اراضی زراعی و باغی در استان‌های مازندران، گیلان، تهران و البرز در حال تهیه است.

جمهوری اسلامی

-رئیس سازمان امور اراضی هشدار داد:خریداران اراضی کشاورزی شمال مشمول جریمه و تخریب ویلا می‌شوند
- رئیس جمهور:حاشیه‌سازی‌ها نمی‌توانند ما را از اصل کار باز دارند
کره‌شمالی: جهان منتظر یک آزمایش هسته‌ای جدید باشد
-افشای نقش آمریکا و اروپا در سرنگونی دولت اوکراین

خراسان

-تیم مخترعان سیستان و بلوچستان 3 مدال طلا، 5نقره و جایزه ویژه مسابقات بین‌المللی سوئیس را ازآن خود کرد
-اظهارات صریح روحانی درباره هدفمندی و سیاست خارجی
-ارجاع یک گزارش آبی به شورای عالی امنیت ملی
-ابتکار بودجه ای دولت در سال جدید

کیهان

-ظریف با کدام توجیه سر این میز شام حاضر می شود؟
-دور جدید مذاکرات جامع ایران و 1+5 از فردا در وین
-پاسخ مجلس به گستاخی اتحادیه اروپا
-ضرورت واکنش قاطعانه

جام جم

-30 درصد هواپیماهای غیرفعال وارد ناوگان می شود
-افزایش سهمیه پسران در رشته های پزشکی
-پیچ آخر در مسیر قهرمانی لیگ
-یارانه نگیرید خدمات بگیرید

ایران

-بازگشت نفتکش های ژاپن به پایانه های ایران
-برخی می خواهند دولت را وارد حاشیه کنند
-تحویل مرزبانان به هیأت ایرانی
-آغاز صادرات بوئینگ به ایران

سیاست روز

-نبرد مردم افغانستان با آمریکا و طالبان پای صندوق
-شهروندان واشنگتن محروم از حق رای
-رضایت مردمی، لای درِ تاکسی
-چند نکته به جا مانده از ۱-۵

قانون

-رییس جمهور:مسائل را بیان کنم خیلی‌ها خجل می‌شوند
-احمدی‌نژاد در نقش «بن‌تن» مقابل ظلم دولت
-دولت باید برای «رکود تورمی‌» تدبیری بیندیشد
-انتخابات افغانستان و آینده روابط با ایران

شرق

-اقامت مجانی 79‌درصد از مسافران نوروزی
-اول فروردین روز جهانی منع خونریزی
-تقسیم یارانه‌بگیران به 5 گروه
-«مشایی» هم آفتابی شد

آرمان

-پایان تعطیلات شروع احضار وزیران
-پیشنهاد قطع مذاکرات هسته ای !
-معاون اول احمدی نژاد یک گام تا محکمه
-ایران، چشم انتظار ورود سربازان

آفرینش

-جدیدترین تغییرات رشته‌های کنکور ارشد پزشکی اعلام شد
-توضیحات وزارت کشور درباره اخبار مربوط به آزادی مرزبانان
-مسکو منتظر تحریم‌های شدیدتر باشد
-قیمت بنزین تا سه شنبه اعلام می‌شود

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر