jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۵۴۸۴۵   ۲۰ اسفند ۱۳۹۲  |  ۲۲:۵۹

رییس جمهوری در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

تحول در حوزه علوم انسانی نیازمند تلاش همه فعالان فرهنگی است

رییس‌جمهوری با تأکید بر اهمیت بومی‌سازی و اسلامی شدن رشته‌های مرتبط با علوم انسانی اظهار امیدواری کرد با برنامه‌ریزی و تلاش همه دست‌اندرکاران عرصه فرهنگی کشور، تحول قابل توجهی در این حوزه رخ دهد.

تحول در حوزه علوم انسانی نیازمند تلاش همه فعالان فرهنگی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که در آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۲ سخن می‌گفت، افزود: انقلاب ما انقلابی اسلامی است و باید با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اسلامی شدن علوم انسانی، در این مسیر گام بر‌داریم.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه بیشتر مقالات علمی و تألیفات مطرح دانشمندان و اندیشمندان کشور در حوزه علوم تجربی و ریاضی بوده است، گفت: باید همسو با تحولات رخ داده در حوزه علوم انسانی نسبت به تولید فکر و اندیشه تدوین کتب و تربیت استاد و دانشجو اقدامات مؤثری انجام دهیم.
روحانی تأکید کرد: شورای انقلاب فرهنگی وظیفه سنگینی در عرصه فرهنگ بر دوش دارد و باید بتواند با اتخاذ سیاست‌های مدبرانه و نظارت در حوزه فرهنگ، ضمن رفع نگرانی‌ها، به مردم و بزرگان کشور اطمینان خاطر دهد.

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

در هفتصد و چهل و سومین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به پیشنهاد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای شورا به ترتیب دکتر حسین سلیمی، حجت‌الاسلام دیرباز، دکتر محمد کافی، دکتر سعید حمیدی، دکتر محمدجواد فدایی کرمانی، دکتر حمید محمدزاده و دکتر محمدعلی برخورداری را به ریاست دانشگاه‌های علامه طباطبایی، قم، فردوسی مشهد، اراک، شهید باهنر کرمان، علم و فناوری مازندران و علم و صنعت تهران برگزیدند.
همچنین به پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر سیدجواد حاجی میراسماعیلی و دکتر مهدی شادنوش به ریاست دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی سمنان برگزیده شدند.
در این جلسه به پیشنهاد هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری به عنوان عضو هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده شد.
در این جلسه دکتر غلامعلی حداد عادل، رییس شورای تحول علوم انسانی نیز گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این شورا در چهار سال گذشته ارائه کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر