jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۵۲۸۳۸   ۱۵ اسفند ۱۳۹۲  |  ۰۷:۳۱

مشکل دیگری برای ملی پوشان فوتبال

آقای کروش بازیکنان شما چقدر فارسی صحبت می کنند؟

زبان ساده ترین و در عین حال مهمترین وسیله ارتباطی بین انسان هاست اما در تیم ملی کروش متاسفانه این عامل ارتباطی در حال فراموشی است.

آقای کروش بازیکنان شما چقدر فارسی صحبت می کنند؟

به گزارش جام جم ورزشی ، یکی از انتقادهایی که به تیم کنونی ایران وارد است برقرارنکردن ارتباط لازم بین اعضای این تیم است.تیم ملی در حالی شب قبل بازی را به ماکت تیم ملی گینه واگذار کرد که در طول مسابقه کمتر ارتباط کلامی بین بازیکنان دیدیم.بازیکنانی مانند بیت آشور بویژه دانیل داوری به دلیل ندانستن زبان فارسی نمی توانند با سایر بازیکنان ارتباط کلامی برقرار کنند که این مشکل برای داوری به عنوان دروازه بان تیم ملی می تواند یک نقطه ضعف بزرگ باشد.دروازه بان باید در محوطه جریمه یا در مواقع ضروری با مدافعان خود صحبت کنند شاید دو گلی که ایران از فاصله دور خورد یکی از دلایل اش این بوده داوری درست و به موقع نتوانست موقعیت مدافعانش را نسبت به خود و یاران حریف آگاه کند.بازی غیر کلامی ایران در طول مسابقه کاملا مشهود بوده و چون بازیکنان تیم ملی فرصت زیادی برای کنار هم ماندن نداشتند این ضعف بیشتر به چشم آمد.باید از کروش پرسید تیم ملی در طول مسابقه دیروز چقدر فارسی صحبت کرد؟ در تیم های بزرگ دنیا هم ملیت های مختلف کنار هم قرار می گیرند اما به مرور زمان با قابلیت های فردی و گروهی یکدیگر آشنا می شوند و ضعف در ارتباط کلامی را از بین می برند اما در تیم ملی ایران زمان برای شناسایی و درک متقابل تیمی کم است و باید به فکر چاره بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر