دلیل بدقولی کارگردان «قول»

چرا محمدعلی طالبی به نشست فیلمش نیامد؟

فریبرز عرب‌نیا این روزها سکوت پیشه کرده و در هیچ‌کدام از جلسات نمایش فیلم «چ» در جشنواره‌ی فیلم فجر و در دانشگاه‌ها حاضر نشده است.
کد خبر: ۶۵۲۴۴۴
سکوت پررنگ فریبرز عرب‌نیا همزمان با رونمایی «چ»

عرب‌نیا که نزدیک به 40 فیلم در کارنامه‌ی سینمایی‌اش دارد از معدود بازیگرانی است که دوبار فرصت پیدا کرده در نقش دو شخصیت تاریخی برجسته ایفای نقش کند، یکی «مختار ثقفی» و دیگری «شهید مصطفی چمران».

این بازیگر که حدود 5 سال به دلیل بازی در مجموعه «مختارنامه» فرصت حضور در آثار سینمایی را نداشت با «طاوس‌های بی‌پر» به سینما برگشت و بعد از آن در فیلم‌های دیگری چون«صندلی خالی»، «شکلات داغ»، «خاک و آتش»، «پرتقال خونی» و «پنهان» به ایفای نقش پرداخت.

اما ایفای نقش در فیلم ابراهیم حاتمی کیا و بازی به جای شهید چمران بار دیگر نام این بازیگر را مطرح کرد، نقشی که پیش از آن به پرویز پرستویی پیشنهاد شده بود.

عرب‌نیا پیش از این نیز در آغاز راه بازیگری‌اش نقش کوتاهی را در فیلم «وصل نیکان» حاتمی‌کیا بازی کرده بود اما همکاری دوباره آنها پس از 20 سال این‌بار حاشیه ساز شد و اختلاف او با کارگردان فیلم تا جایی پیش رفت که اعلام شد صحنه فینال بدون حضور عرب‌نیا گرفته شده و به جای او از نمای پشت سر و از بدل استفاده شده است.

قائم مقامی مدیر تولید «چ» در همان مقطع اعلام کرده بود: « روز آخر فیلمبرداری به دلیل عدم حضور فریبرز عرب‌نیا، آقای حاتمی‌کیا با تغییری در دکوپاژ، سکانس آخر فیلم را با یک نابازیگر گرفتند چون ما نمی‌توانستیم پروژه را تعطیل کنیم به دلیل اینکه دو فروند هلی‌کوپتر در آنجا مستقر کرده بودیم و تجهیزات برای فیلمبرداری آماده بود

هرچند فیلمی که در جشنواره‌ی فجر به نمایش درآمد با چنین صحنه‌ایی به پایان نرسید و تماشاگران شاهد حضور شهید چمران در کنار فرزندانش در کنار دریا بودند.

عرب‌نیا هم درباره سکانس پایانی در آن مقطع پاسخ داده بود:«درباره تجهیزات سنگینی که برای اجرای سکانس آخر آماده شده بود و دوستان اذعان دارند از ساعتها پیش از شروع فیلمبرداری تجهیزات آماده بوده باید بگویم این مساله صحت ندارد و با این روند می‌خواهند نرسیدن فیلم به جشنواره (31 فجر) را به عدم حضور من در سکانس پایانی مربوط بدانند»

این بازیگر همچنین در آن مقطع گفته بود: « بنا نداشتم به این جنجال‌ها وارد شوم و به حرمت همان شخصیت فرزانه قصد دامن زدن به این حاشیه‌ها را نداشتم. اما به‌نظر می‌رسد رفتار آقایان به‌شدت با عملشان متناقض است و گویا پشت اسم یا اعتباراشخاصی نظیر چمران پنهان شدند که این دردی را دوا نمی‌کند. به همین خاطر من دوباره و با قاطعیت اعلام می‌کنم که اگر حقیقت یا شهامتی در چنته دارید، بیایید و در برنامه زنده تلویزیونی به قصد شفافیت اذهان و ان شاءالله به قصد خیر و منفعت سینما، مناظره کنیم.»

مناظره‌ایی که هیچ‌وقت برگزار نشد و عرب‌نیا حتی درباره خود فیلم هم به اظهار نظر پرداخت و باید دید این سکوت با اکران «چ» شکسته می‌شود و یا این بازیگر همچنان ترجیح می‌دهد، درباره آخرین حضور سینمایی‌اش صحبتی نکند.

ابراهیم حاتمی‌کیا هم تاکنون هیچ اظهارنظری در این زمینه نداشته است و همچنین در نشست فیلم در جشنواره‌ی فیلم فجر هم از سوی مجری نشست فیلم «چ» اعلام شد که در این مورد سوالی خبرنگاران مطرح نکنند.

ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
رعنا
United States
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۱
۰
۰
بابا این عربنیا چقدر شجاعه !واقعا صریح,بی پروا و زیبا حرف میزنه من كه حال كردم!!!!!!!!!!!خب راست میگه دیگه !!!
اما یه چیزیم هست كه اقای عربنیا بهش توجه نمیكنه,اونم توجه به طرفداراشه البته توجه میكنه ها!!!ولی نه به اندازه ی كافی !!!!واااااای!!!!

نیازمندی ها