jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۵۱۳۴۰   ۱۱ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۳:۱۵

روایت اشپیگل از عملکرد دروازه بان ایرانی

او بازیگر اصلی این کارناوال بود!

دانیل داوری دیشب در دروازه برانشوآیگ خراب کرد، خیلی هم خراب. او مقدمات شکست تیمش را فراهم کرد.

او بازیگر اصلی این کارناوال بود!

سایت جام جم ورزشی - مجله اشپیگل در سایت اینترنتی خود به تحلیل بازی شب گذشته اینتراخت برانشوایگ و بورسیامونشن‌گلادباخ پرداخت. بازی که دو تیم به تساوی یک بر یک در هفته بیست و سوم بوندس‌لیگا رسیدند و زننده گل‌های دو تیم، دروازه‌بان‌ها بودند که به اشتباه و به سود تیم مقابل گلزنی کردند!

*داوری و تراشتگن کارناوال راه انداختند

این نشریه نوشت: مصاف اینتراخت و گلادباخ مگر کارناوال بود؟در این تساوی دنیل داوری و مارک آندره تراشتگن، گلرهای دو تیم، ناخواسته به بازیگران اصلی این صحنه نمایشی به خاطر گلزنی به خود تبدیل شدند.

این نشریه افزود: در اصل وظیفه یک دروازه‌بان فوتبال این است که تلاش کند گلی وارد دروازه‌اش نشود.در بازی دو تیم مقابل هم گلر ایرانی و آلمانی برای محافظت از سنگر خود زیاد دقیق نبودند. بلکه حتی برعکس تحت تاثیر فشار رقیب، به اشتباه افتادند که به نفع رقیب گل هم بزنند!

*واکنش نادرست دنیل

گزارشگر اشپیگل در ادامه تحلیل خود به توصیف اشتباهی که گلر ملی‌‌پوش کشورمان مرتکب شد، پرداخت. از این رو نوشت: دقیقه 24 دروازه‌ برانشوایگ باز شد. یک ضربه کرنر که رافائل زد و خطرناک هم نبود، داوری به اشتباه چنان عمل کرد که توپ را وارد دروازه خودی کرد.

رسانه مذکور افزود: تا به این لحظه خطر جدی و تهدید‌کننده‌ای که قابل ذکر باشد،‌مقابل دروازه برانشوایگ دیده نشد .

*تراشتگن مثل دنیل

در ادامه اشتباه دروازه‌بان جوانی تیم رقیب که فصل بعد دروازه‌بان والدس در بارسلونا اسپانیا است، برشمرده شد: در نیمه دوم اشتباه تراشتگن غیرقابل‌‌ تصورتر بود. این دروازه‌بان جویای نام که در مسیر انتقال به بارسا است، می‌خواست پاس بی خطر فیلیپ دمس، کاپیتان تیم را با پا «استپ»‌کند اما با پا، صحیح توپ را کنترل نکرد تا وارد دروازه شود و گل برانشوایگ رقم خورد.

*تعریف و تمجید از گلری که گلزن بود

اما در ادامه این گزارش نقل قولی از لوسین فابرو، مربی گلادباخ نیز درج شده که به حمایت از تراشتگن پرداخته است: باید به مارک تبریک بگویم که چنین گلی خورد و بعد با روحیه دروازه‌ اش را حفظ کرد. این کار از هر دروازه‌بانی برنمی‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر