سارقان خشن دستگیر شدند

سرقت دهها خودرو با موتور روشن

سارقان خشن که در صورت مقاومت راننده وی را با قمه مجروح می کردند در اعترافاتشان پس از دستگیری به دهها فقره سرقت خودرو با موتور روشن اعتراف کردند.
کد خبر: ۶۵۰۹۵۱
سرقت دهها خودرو با موتور روشن

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، پنجم دی ماه امسال مأموران کلانتری 161 ابوذر در حین گشت زنی، به سرنشین یک دستگاه خودرو لیفان مشکوک شده و در بررسی های اولیه مشخص می شود که خودرو دارای سابقه در منطقه فلاح بوده و روز گذشته (چهارم دی ماه) به سرقت رفته؛ بلافاصله با شناسایی خودرو مسروقه، مأموران کلانتری 161 ابوذر خودرو را متوقف و سرنشین آن دستگیر می شود.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت خودرو» و به دستور شعبه سیزدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی مالک خودرو و اعتراف به سرقت از سوی متهم

با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت خودرو، مالک خودروی لیفان پس از حضور در پایگاه هشتم آگاهی به کارآگاهان گفت: خودرو زمانیکه موتور آن روشن بود و برای لحظه ای از ماشین پیاده شده بودم، سرقت شد.

متهم «عباس . ز» (25 ساله) ضمن اعتراف صریح به مشارکت در سرقت خودرو، همدست خود به نام «علی . ت» را به عنوان سارق اصلی معرفی و در خصوص نحوه سرقت خودرو نیز عنوان داشت:«با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ در حال چرخیدن در خیابان بودیم که متوجه راننده یک دستگاه خودرو لیفان شدیم که ماشین را روشن گذاشته و به صندوق عقب خودرو مراجعه کرده؛ بلافاصله علی از ماشین پیاده و بدون آنکه مالک خودرو متوجه سوار شدن وی شود، سوار ماشین شد و ماشین را سرقت کرد ؛ من نیز که در سمت دیگر خیابان و در داخل پراید نشسته بودم از محل دور شدم».

اعتراف به سرقت های مشابه

با توجه به اعتراف متهم به دهها فقره سرقت خودرو به شیوه موتور روشن، کارآگاهان با بررسی پرونده سرقت های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از سرقت های خودرو به این شیوه و شگرد شدند که در تمامی آنها سارقان با استفاده از روشن بودن خودرو اقدام به سرقت خودروها کرده بودند؛ در یکی از این سرقت ها که متهم به سرقت یک دستگاه خودرو 206 صندوق دار اعتراف کرده بود، کارآگاهان موفق به کشف یک دستگاه خودرو 206 رها شده در منطقه پاسگاه نعمت آباد شدند که سارقان پس از سرقت خودرو اقدام به سرقت لاستیک ها و وسایل داخل آن از جمله سیستم پخش خودرو کرده بودند.

با شناسایی مالک خودرو ، وی پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی به کارآگاهان عنوان داشت که سارقان با یک دستگاه خودروی «ال 90» اقدام به سرقت خودرو وی کرده اند که متهم «عباس . ز» در اظهارات خود به سرقتی بودن خودروی «ال 90» اعتراف و خودرو نیز به صورت رها شده، در منطقه دولت خواه کشف شد.

دستگیری اعضای گروه سارقان خودروهای موتور روشن

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی مخفیگاه عضو اصلی گروه (علی . ت) در شهرک ولی عصر، کارآگاهان به مخفیگاه وی مراجعه و علاوه بر دستگیری «علی . ت» موفق به دستگیری دو نفر وی به نام های «بهزاد» و «مجید» شدند که در ادامه تحقیقات مشخص شد که این دو نفر در بسیاری از سرقت با «علی» و «عباس» مشارکت داشته اند.

زورگیری، شیوه و شگرد دیگر متهمان در سرقت ها

علاوه برکشف دو دستگاه خودروسواری پرشیا و 206 صندوق دار از مخفیگاه متهمان، کارآگاهان موفق به کشف چندین قبضه سلاح سرد از متهمان شدند که با توجه به اعترافات بعدی متهمان مشخص شد که اعضای این گروه از سارقان، علاوه بر سرقت های خودرو به شیوه موتور روشن، چندین فقره از سرقت های خود را به شیوه زورگیری و همراه با ضرب و جرح مالباختگان انجام داده اند.

با کشف دو خودرو (پرشیا و 206 صندوق دار) دارای سابقه سرقت، کارآگاهان در بررسی سیستم جامع پلیس اطلاع پیدا کردند که متهمان هشتم بهمن ماه امسال و با استفاده از خودروی پرشیا سفید رنگ قصد زورگیری یک دستگاه خودرو سواری در منطقه پاسگاه نعمت آباد را داشتند که به علت حضور شهروندان و با وجود مجروح کردن راننده خودرو موفق به سرقت نشده و از محل متواری شده اند.

شاکی پرونده زورگیری پس از حضور در پایگاه هشتم، ضمن شناسایی کامل متهمان به کارآگاهان گفت:«ساعت 18 هشتم بهمن ماه امسال زمانیکه برای برداشتن وسایل از صندلی عقب خودرو ، دقایقی کوتاه توقف کرده بودم ناگهان چند نفر با چاقو و قمه به سمت من حمله ور شده و در حالیکه مرا با چاقو مجروح کرده بودند، قصد سرقت ماشین را داشتند که تعدادی از شهروندان پس از اطلاع از موضوع با آنها درگیر شده و مانع از سرقت خودرو شدند که سارقان با مشاهده جمعیت مجبور به فرار شدند».

سرهنگ کارآگاه میرزکی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت انواع خودروهای پرشیا، پراید، سمند، 206، لیفان و... به شیوه موتور روشن و کشف انواع سلاح سرد از آنها و همچنین شناسایی متهمان از سوی تعدادی از شکات پرونده با موضوع زورگیری و احتمال ارتکاب سرقت های مشابه و سرقت های بعنف به شیوه های مختلف، دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی مقام محترم قضایی صادر شده لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حر – انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
جواد
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۵ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۲
۰
۰
اینقدر داستانهای تكراری چاپ نكنید فقط اعدام تنها راه حل از دست این نامردا
میسا
United States
۱۷:۴۳ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
عالی

نیازمندی ها