آدم​ربا وقتی همراه دختر ربوده شده با موتور​سیکلت در حاشیه شهر تردد می​کرد، دستگیر شد

نجات دخترک 4 ساله از اسارت مرد آدم‌ربا

مردی که با ربودن دختر چهار ساله مشهدی، قصد اخاذی از خانواده او را داشت، دستگیر شد.
کد خبر: ۶۴۹۲۱۶

به گزارش جام‌جم، آتنای چهار ساله در یکی از روز‌های بهمن وقتی از خانه خارج شد تا با کودکان همسایه بازی کند، به‌طرز مرموزی گم شد و تلاش والدینش برای یافتن وی بی‌نتیجه ماند.

با شکایت والدین آتنا در پلیس آگاهی، تحقیق در این زمینه آغاز شد. پدر آتنا گفت: مرد غریبه‌ای با خانه‌ام تماس گرفته و گفته کودکم را ربوده و باید برای آزادی او چند میلیون تومان پرداخت کنم و اگر این پول درخواستی در اختیارش قرار نگیرد، فرزندم را خواهد کشت.

ماموران انتظامی با آموزش به شاکی خواستند در تماس بعدی مرد آدم‌ربا در محل قرار حاضر شود. این در حالی بود که تحقیق برای شناسایی مخفیگاه مرد آدم‌ربا و نجات گروگان خردسال ادامه داشت تا این که چند روز بعد مرد آدم‌ربا در تماس دوباره با این خانواده خواست مبلغ درخواستی را به یکی از محله‌های شهر بیاورد.

در پی این درخواست ماموران همراه شاکی در محل قرار با آدم‌ربا حاضر و آنجا را محاصره کردند، اما مرد آدم‌ربا در محل ملاقات حاضر نشد. مرد آدم‌ربا پس از آن چند مرتبه دیگر با این خانواده تماس گرفت و با آنها قرار ملاقات‌ گذاشت، اما سر قرار نیامد.

در مرحله بعدی تحقیقات دو روز پیش مرد آدم‌ربا در تماس با خانواده آتنا از پدر او خواست پول درخواستی را درون کیسه‌ای گذاشته و به یکی از محله‌های شهرستان سبزوار بیاورد. ماموران با اطلاع از این موضوع همراه پدر کودک به این شهرستان اعزام شدند، اما این‌بار هم متهم در محل حاضر نشد. این در حالی بود که یک گروه از ماموران در یکی از محور‌های مواصلاتی سبزوار مرد میانسالی را مشاهده کردند که در این محل با دختر خردسالی با یک موتورسیکلت در حرکت بود. با ظنین شدن پلیس به مرد موتورسوار، وی متوقف شد و او ادعا کرد، این کودک فرزندش است و می‌خواهد او را به مرکز درمانی ببرد.

دخترک زبان گشود

در حالی که تحقیق از این فرد ادامه داشت، دخترک با گریه عنوان کرد این مرد بابای من نیست، من را پیش مامان و بابام ببرید. گفته‌های دخترک کافی بود که ماموران اطمینان پیدا کنند این مرد همان آدم‌ربای فراری بوده و دختر همراهش نیز آتنای ربوده شده است. با دستگیری مرد میانسال، ساعاتی بعد‌پدر آتنا، فرزندش را در پلیس آگاهی تحویل گرفت.

مرد آدم‌ربا نیز با انتقال به پلیس آگاهی مشهد در بازجویی به جرمش اعتراف کرد و گفت: 9 بار به اتهام سرقت و اخاذی دستگیر و زندانی شده‌ام و حتی بخشی از محکومیت تبعید را در شهرستان نهبندان سپری کردم و پس از آزادی دوباره جرایم خود را از سر گرفتم.

وی اضافه کرد: یک روز با دیدن آتنا که با دختران دیگر در کوچه بازی می‌کرد، تصمیم به ربودن وی گرفتم و در پرس و جو از همسایه‌ها وقتی اطمینان یافتم خانواده‌اش وضع خوبی دارند، او را ربودم تا از خانواده‌اش اخاذی کنم.

بنابراین گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهم، تحقیقات ادامه دارد.

معصومه ملکی / گروه حوادث

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها