jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۴۸۸۹۱   ۰۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۰:۳۸

جای جوش‌ها را می‌توان با راهکارهای به ظاهر ساده اما مفید خانگی درمان کرد.

درمان خانگی برای رفع جای جوش

جای جوش‌ها در واقع لکه‌های قرمز یا قهوه‌ای رنگی هستند که تا مدت‌ها پس از اینکه خود جوش از بین رفت، روی پوست نمایان هستند. جای جوش‌ها را می‌توان در مطب یک متخصص پوست درمان کرد، اما این روش ممکن است هزینه بالایی در بر داشته باشد و نیازمند درمان‌های متعددی باشد.

با استفاده از کمی آب لیمو و روزی دو بار مالیدن آن روی قسمت‌‌های تیره پوست می‌توان جای جوش را درمان کرد. آب لیموی تازه از عصاره آن بهتر است و تأثیر بیشتری دارد، اما هر دوی آن‌ها به روشن‌تر شدن پوست کمک می‌کنند. این روش دقیقاً مطابق روشن کردن موها با آب لیمو پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.

به عنوان یک جایگزین قوی‌تر، دو حبه سیر را له کرده و آن را روی پوستتان بمالید. بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. پس از استفاده از هر گونه درمان خانگی، منطقه تحت درمان را به طور کامل با پاک کننده‌های فاقد چربی پاک کنید.

درمان خانگی برای رفع کک و مک

اگرچه کک و مک از این نظر که هر دو به نوعی تغییر در رنگ پوست هستند، شبیه جای جوش است، با این حال کک و مک ممکن است در هر سنی ایجاد شود و الزاما منجر به بروز لکه نشود. برای روشن‌تر کردن کک و مک، یک کف دست روغن کرچک را به صورت روزانه به پوست خود بمالید.

روغن کرچک ممکن است باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک در بعضی افراد شود. در صورتی که متوجه خارش یا تورم در پوست خود شدید، فورا با استفاده از پاک کننده بدون چربی، روغن کرچک را از پوست خود پاک کنید و در صورت تداوم مشکل با پزشک تماس بگیرید.

درمان خانگی برای رفع لکه‌های پیری

لکه‌های پیری به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید همواره تشدید می‌شوند؛ از این روز لازم است که هنگام بیرون رفتن از منزل و به منظور جلوگیری از تشدید لکه‌های پیری و بروز لکه‌های جدید حتما از کرم ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنید. لکه‌های پیری را می‌توانید با مالش روزانه یک تکه پیاز قرمز روی لکه‌ها در خانه از بین ببرید.

پیاز قرمز شامل همان اسید روشن کننده‌ای است که در آب لیمو موجود است؛ از این رو می‌توانید از آب لیمو به عنوان جایگزینی برای پیاز قرمز و یا برعکس استفاده کنید. اگر می‌خواهید داروهای بدون نسخه را امتحان کنید، تمامی محصولات حاوی «هیدروکینون» نیز ظرف چند ماه پوست را روشن‌تر می‌کند. در نهایت، پس از استفاده از درمان خانگی برای روشن کردن لکه‌های پیری پوست، منطقه تحت درمان را با استفاده از پاک کننده بدون چربی پاک کنید.(دخت ایران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان را قرنطینه کنید

خوزستان را قرنطینه کنید

دیروز روز سخت استان خوزستان بود؛ روزی که سه کودک به دلیل ابتلا به ویروس جهش‌ یافته انگلیسی جان خود را از دست دادند.

خطر جهش ویروس و سفر

خطر جهش ویروس و سفر

آخرین آمارها از ابتلای ۲۴ نفر به ویروس جهش‌یافته حكایت دارد. درواقع می‌توان گفت هنوز در روزهای ابتدایی پیك چهارم قرار داریم و‌ ویروس هنوز در تمام كشور گسترده نشده یا دست‌كم ما هنوز نتوانسته‌ایم، این گستردگی را شناسایی كنیم.

با کرونا همسفر نشویم

با کرونا همسفر نشویم

در شرایطی که با اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تا حدودی از موج سهمگین کرونا کاسته شده اما نگران تعطیلات پیش‌رو هستیم؛ تعطیلاتی که ممکن است برای برخی از افراد به منزله فرصتی برای مسافرت باشد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش