jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۴۸۷۶۴   ۰۳ اسفند ۱۳۹۲  |  ۲۰:۳۴

سرپرست معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: سال آینده نخستین کمپ درمان معتادان زیر 18 سال به صورت آزمایشی راه‌اندازی می‌شود.

کمپ ترک اعتیاد معتادان زیر 18 سال در راه است

محسن روشن‌پژوه در گفت‌و‌گو با مهر افزود: موضوع درمان اختصاصی افراد زیر 18سال از سال گذشته در دستور کار سازمان بهزیستی قرار گرفت و راهنمای درمان این گروه سنی تنظیم شد و اکنون برای تائید در اختیار دفتر درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: مقدمات راه‌اندازی کمپ افراد زیر 18سال فراهم شده و به دلیل این‌که الگوی درمان این افراد مبتنی بر بستری است در صورت تامین زیرساخت و اعتبار، سال آینده اولین کمپ درمان معتادان زیر 18سال به صورت آزمایشی راه‌اندازی و پس از ارزشیابی در بقیه استان‌ها و شهرها راه‌اندازی می‌شود.

سرپرست معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی از وجود معتادان زیر 12 سال در برخی خانواده‌ها خبر داد و افزود: اطلاعات جمعیت سنی اعتیاد هنوز ارائه نشده، به همین دلیل آمار و اطلاعاتی درباره هرم سنی اعتیاد نداریم، اما با آمار و اطلاعاتی که مردم از طریق خط ملی اعتیاد در اختیار ما قرار می‌دهند در کشور معتادان زیر 12 سال نیز وجود دارند که البته تعداد آنها مشخص نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر