jamejamonline
ورزشی ورزش های پایه کد خبر: ۶۴۸۵۲۰ ۰۳ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۰

خبر حضور مربی آلمانی برای واترپلوی ایران، چندی پیش از سوی فدراسیون شنا اعلام شد. تاکنون، ایران از مربیان اروپای شرقی استفاده می کرد.

شنا فرصت آزمون و خطا ندارد

به گزارش جام جم ورزشی ، واترپلوی ایران همیشه از حضور مربیان اروپای شرقی از جمله کشورهای کرواسی، اسلواکی، مجارستان، لهستان، مونته نگرو و ... بهره برده است چرا که این رشته متعلق به این کشورهاست و مربیان آنها هم سابقه طولانی در امر کوچ تیم های مختلف دنیا دارند. اما با این وجود مسوولان فدراسیون شنای کشورمان تصمیم گرفته اند از یک مربی ژرمنی استفاده کنند. مربی که البته تا امروز هم خبری از حضورش در کشور، از سوی فدراسیون اعلام نشده است.

پیش از این، پائولو مالارا هدایت ملی پوشان واترپلوی ایران را بر عهده داشت. مالارایی که از حمایت همه جانبه فدراسیون برخوردار بودو مسوولان بارها اعلام کرده بودند که واترپلوی ایران با حضور این مربی ایتالیایی به کلاس جهانی خواهد رسید و سیر حرکتی اش بسیار پیشرفت می کند. هرچند با وجود او هم، ملی پوشان واترپلو تنها توانستند به کاپ آسایی بروند و غیر از آن به نتیجه شاخصی نرسیدند.

در رابطه با مربی آلمانی هم شنای ایران کم تجربه نیست. در زمان سرپرستی برانوش نیک بین، یورک وویت سرمربی تیم ملی شنای ایران بود. البته حضور او همزمان با فصل تهدیدآمیز شنای ایران بود و در نهایت موانع مربوط به تعلیق، باعث دیپورت وویت و سایر مربیان خارجی شد.

اکنون با این شرایط، انتخاب یک مربی آلمانی از سوی مسوولان فدراسیون شنای کشور کمی عجیب به نظر می رسد. بویژه اینکه امسال بودجه ورزشی کشور نصف سال گذشته شده است و این موضوع به مدیران ورزشی کشور هشدار بزرگی می دهد. با این وضعیت تدبیر مسوولان باید بیش از پیش باشد، چرا که فرصت آزمون و خطا اندک است و باید سرمایه ها را حفظ کرد.

برچسب ها: شنا
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر