jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۴۷۰۸۰   ۲۸ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۶:۵۳

وقت ندارید و کارهای مختلفی هم دست‌تان است که همه باید تمام شود، اما عقربه‌های ساعت با بی‌رحمی و بی‌توجه به شما و وقت کمی که دارید، حرکت می‌کند و هر ثانیه‌ای که جلوتر می‌رود، شما هم بیشتر احساس اضطراب را تجربه می‌کنید.

خیلی از ما با همین شرایط روزهایمان را سپری می‌کنیم و به فکر راهی هستیم که کمی بهتر از وقت‌مان استفاده کنیم. تکنیک‌های مدیریت زمان و استفاده بهینه از وقت هم معمولا خیلی به کارمان نمی‌آید؛ چون احساس می‌کنیم وقت نداریم ​ در این‌باره بخوانیم و اطلاعات کافی به‌دست آوریم​ اما اگر شما هم چنین تجربه‌ای دارید و می‌خواهید شرایط را تغییر دهید، این روش‌ها را به کار بگیرید و امتحان‌شان کنید؛ شاید وضع بهتری برایتان ایجاد کند:

•​ در طول این هفته سه کار خسته‌کننده را قبول نکنید. کارهایی که انرژی زیادی از شما می‌گیرد، خسته‌تان می‌کند و خیلی هم به رسیدن به اهداف‌تان کمکی نخواهد کرد، رد کنید و اجازه دهید زمان بیشتری برای بقیه کارها باقی بماند.

• وقتی در حال انجام کارها هستید، هشدار مربوط به رسیدن ایمیل‌ یا پیامک‌ را قطع کنید تا بتوانید بدون این‌که حواستان پرت شود، کارها را تا آخر انجام دهید.

• کارهایی را که باید در روز خاصی انجام شود، بنویسید و روی میز کارتان بگذارید. اگر این کار ساده را انجام ندهید، ده‌ها و صدها کاری که قرار است انجام شود در ذهن‌تان می ماند و از نظر فکری شما را خسته می‌کند. به کمک این یادداشت‌ها، هیچ کاری فراموش نمی‌شود و همه چیز را می‌توانید بموقع تمام کنید.

• قانون «دو دقیقه» را فراموش نکنید. براساس این قانون هر وقت کاری باید انجام دهید، اگر مدت زمان لازم برای انجام آن کار کمتر از دو دقیقه است، همان لحظه آن را شروع کنید و اگر بیشتر از دو دقیقه زمان می‌خواهد، همان موقع برای انجام کار برنامه‌ریزی کنید. این قانون فوق‌العاده است و به شما کمک می‌کند زمان زیادی برای برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی‌ کارهایتان نگذارید. علاوه بر این، کارهای کوچکی که در زمانی کمتر از دو دقیقه انجام می‌شود ، به کمک این قانون از برنامه کارهای روزمره خارج می​شود و حجم برنامه‌هایتان کاهش می‌یابد.

• سه کاری را که حتما باید تا پایان روز انجام شود، مشخص کنید و آنها را بنویسید. البته این کارها با آنچه باید در طول روز انجام دهید، فرق می‌کند و منظور اهداف کوتاه مدتی است که در آن روز باید به آن دست یابید.

• کارهایی را که به شما انرژی می‌دهد، پیدا کنید و در برنامه‌تان زمانی هم به آنها اختصاص دهید. خیلی‌ها هستند که این موضوع را می‌دانند اما در عمل زمانی برای این کارها در نظر نمی‌گیرند و توجهی به آنها ندارند. ​​

منبع :lifehack.org

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر