jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۴۶۶۰۵ ۲۷ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۵:۳۸

نخست‌وزیر رژیم‌ صهیونیستی امروز در نشست هفتگی کابینه این رژیم و در آستانه آغاز دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 بار دیگر گفت این مذاکرات باید به برچیده شدن ظرفیت غنی‌سازی ایران منجر شود.

خواستار برچیده شدن ظرفیت غنی‌سازی ایران هستیم

«بنیامین نتانیاهو» با بیان اینکه ایران از توافق هسته‌ای موقت «تنها منفعت برده و در مقابل هیچ چیز نداده»، گفت: «ایران حتی نمی‌خواهد از یک سانتریفیوژ خود چشم‌پوشی کند.»

نتانیاهو که در نشست هفته قبل ایران را به اتخاذ رویکرد تهاجمی بعد از توافق ژنو متهم کرده بود، این هفته هم گفت: «سیاست‌های اسرائیل روشن است و در دو مسیر دنبال می‌شود: اولا افشای سیاست تغییرناپذیر تهاجمی ایران و ثانیا درخواست برچیده شدن ظرفیت‌های غنی‌سازی. ایران برای اهداف هسته‌ای غیرنظامی حتی به یک سانتریفیوژ هم نیاز ندارد.»

ایران و گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) از 2 روز دیگر اولین دور از مذاکرات برای دستیابی به راهکار جامع را در شهر وین اتریش آغاز می‌کنند. رژیم‌صهیونیستی که توافق موقت را یک توافق بد و اشتباهی تاریخی خوانده بود، از حالا گفته است که مذاکرات جامع باید به برچیده‌شدن زیرساخت‌های غنی‌سازی در ایران منجر شود.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر