jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۴۵۳۱۵   ۲۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۲:۰۹

بازار داغ شام دهی این بار با احمدرضا عابدزاده

همه در ضیافت عقاب به غیر از دایی/عکس

احمدرضا عابدزاده دروازه بان سابق تیم ملی از بیشتر هم تیمی های خود در جام جهانی 98 در ضیافت شام منزلش دعوت کرد به غیر از علی دایی.

همه در ضیافت عقاب به غیر از دایی/عکس

سایت جام جم ورزشی - کریم باقری، افشین پیروانی، علیرضا منصوریان، خداداد عزیزی و مهدی هاشمی‌نسب از مهمانان عابدزاده بودند و پس از صرف شام تا پاسی از شب نشستند و از خاطرات قدیمی‌شان گفتند.

عابدزاده برخی همبازیان آن ادوار را به دلیل حضورشان در شهرستان‌ها به ضیافت شام خود دعوت نکرد و فقط خداداد عزیزی را به دلیل صمیمیت بالا از مشهد به تهران کشاند.

اینکه چرا علی دایی به ضیافت کاپیتانش دعوت نشد چندان عجیب نیست! اما تنها مهمانی که به دلیل بیماری یکی از نزدیکانش نتوانست در منزل عابدزاده حضور یابد مهرداد میناوند بود و تمام حاضران اذعان داشتند غیبت میناوند بسیار محسوس است آن هم در شبی که علیرضا منصوریان در جمع حضور دارد! چون این دو همبازی قدیمی شدیداً با یکدیگر شوخی دارند.

ساعت 21 حمید بابازاده مربی دروازه‌بان‌های استقلال نیز به این جمع اضافه شد. او سال‌ها با عابدزاده همبازی بوده و رابطه نزدیکی با یکدیگر دارند.

سفره شام باز شد و دوستان عابدزاده منتظر سبزی‌پلو و ماهی بودند اما احمدرضا آنها را غافلگیر کرد!

عابدزاده از زمان بازیگری نزد دوستانش به «ماهی‌خوار» شهرت دارد چون امکان ندارد در یک وعده غذایی‌اش ماهی سر سفره‌اش نباشد. عادت‌های غذایی او را فوتبالیست‌ها خیلی خوب می‌دانند. احمدرضا هرگز قند، شکر، نمک، سس، نوشابه، چیپس، پفک، غذاهای چرب و... استفاده نمی‌کند و چه بسا به خاطر همین سبد غذایی و ورزش مداوم در سال‌های پایانی دهه چهلم زندگی حتی یک کیلو اضافه‌ وزن ندارد و همچون نوجوانان ژیمناستیک کار از انعطاف بدنی تحسین‌آمیزی بهره می‌برد.

عابدزاده با کباب، جوجه، کشک بادمجان و لازانیا از دوستانش و خانواده آنها پذیرایی کرد و پس از صرف شام هرکدام خاطره‌ای را نقل کرده و بر سر موضوع بحث می‌شد. درست نیست بنویسیم کدام چهره شاخص فوتبال صاحب تلخ‌ترین خاطره‌ها نزد همبازیان پیشین خود بود اما یادآوری بازی با استرالیا، دیدار ایران و قطر که منجر به اخراج کریم باقری شد، بازی ایران و ژاپن، ایران و آمریکا، کارهای استاد اسدی و سختگیری‌های مایلی‌کهن ساعات خوبی را برای این چهره‌های شاخص فوتبال ایران رقم زد.

در شبی که برنامه 90 از تلویزیون پخش می‌شد تلویزیون منزل عابدزاده خاموش بود و گرمی محفل باعث شد هیچ‌کدام نخواهند به تماشای تلویزیون بپردازند. ساعت 23:30 صدای خداداد عزیزی دورگه شد و با عذرخواهی از جمع منزل عابدزاده را ترک کرد. خداداد هنوز همچون زمان فوتبالش عادت دارد ساعت 12-11 شب بخوابد. او همراه هاشمی‌نسب به منزلش در کرج رفت و بقیه تا ساعت 2 نیمه‌شب نشستند و از گذشته‌هایشان تعریف کردند.

قبل از سفر عابدزاده به آمریکا او به همراه کریم باقری و افشین پیروانی به صورت نوبتی ماهی یک شب میزبان یکدیگر می‌شدند و حالا قرار گذاشته‌اند دایره دوستان بفرمایید شام خود را به 7، 8 نفر افزایش دهند و هر ماه یکی از این گروه میزبان سایرین باشد. حالا باید دید در اسفندماه کدام چهره دوستانش را به شام دعوت می‌کند.

(حبیب افتخاری)

عابدزاده

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر