jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۶۴۱۸۰۲   ۱۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۲:۲۳

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) نوشت:

ولاسکو در انتظار به چالش کشیدن حریفان ایران

خولیو ولاسکو در انتظار مسابقات قهرمانی جهان و به چالش کشیدن رقبای ایران است.

ولاسکو در انتظار به چالش کشیدن حریفان ایران

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون جهانی والیبال؛ خولیو ولاسکو سال گذشته بعد از شگفت‌زده کردن جهان با عنوان نهمی لیگ جهانی گفت که منتظر رویایی بعدی خود با ایتالیا است.

 

سرمربی تیم ملی والیبال ایران تاکید کرد: قبلاً، هم در لیگ جهانی و هم در جام قهرمانان قاره‌ها به مصاف ایتالیا رفتیم و نتایج خوبی را نیز کسب کردیم، اما هنوز هم یادمان نرفته که ایتالیا از جمله تیم‌های برتر جهان به شمار می‌رود. شکست بعضی از تیم‌ها آسان و برخی دیگر مشکل است، تنها چیزی که حائز اهمیّت است که دور اول را با موفقیّت سپری کنیم. بعد از آن همه بازی‌ها سخت خواهد بود.

 

در ادامه گزارش فدراسیون جهانی والیبال آمده است: با نهائی شدن تیم‌ها در مرحله اولیه مسابقات قهرمانی جهان 2014، تیم‌های شرکت کننده آخرین تمرینات آماده سازی خود را برای پیروزی در این میدان بزرگ آغاز کرده‌اند.

 

سرمربی تیم ملی والیبال آلمان "ویتال هینن" با وجود برزیل در گروه B نتیجه را به دقت سبک و سنگین کرده و گفت: فنلاند تیم خوبی است. دوست نداشتم که در گروه ما باشد، اما قرار نیست که ما بخواهیم کسی برود یا بماند. تونس هم دشمن قدری از سرزمین آفریقاست، من این تیم را از زمان شکست آن در المپیک می‌شناسم. کره را که اصلاً نمی‌دانم.

 

"فرانک دیپستل" پاسور تیم ملی بلژیک با صحّه گذاشتن بر اینکه هم گروه شدن با تیم‌های طراز اول مانند ایران، ایتالیا و فرانسه کار آسانی نخواهد بود، تاکید کرد: نباید ایران را دست کم گرفت. تیم‌های ایتالیا و فرانسه را که به خوبی می‌شناسیم؛ با اینکه آنها را بار قبل شکست دادیم، اما باز هم رقیب قدرتمندی محسوب می‌شوند. تیم اول و چهارم نورسیکا به احتمال زیاد آمریکا و مکزیک خواهند بود ولی باز هم باید منتظر بود تا قطعی شود. با همه این موارد باید مسابقه به مسابقه نتایج را دنبال کرد زیرا هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. گاهی در مسابقات جهانی تیم پایین هم می‌تواند تیم قدرتمند را شکست دهد. اگر ما به دور دوم برسیم می‌توانیم برای بازی‌های بهتر امید بیشتری داشته باشیم.

 

نظرات پاسور بلژیک در سخنان "لورانت تیلی" مربی فرانسه نیز بازتاب یافت. از دید او «در هر گروه یکی دو تیم هستند که پایین‌تر از بقیه هستند اما تیم ما بسیار پرتوان و قدرتمند است. انتظار خیلی چیزها می‌رود چون به محض شروع مسابقه هر تیمی در رویای اول شدن می‌جنگد. توقع دارم مرحله اول را با موفقیت سپری کنیم و بعد آن نیز باید منتظر بود چون معلوم نیست که چه می شود».

 

لورنزو برناردی بازیکن سابق ایتالیا که دوبار قهرمانی جهان را با تیم خود در سال های 1990 و 1994 تجربه کرد و به عنوان بازیکن والیبال قرن معرفی شد، عملاً می‌داند که قدرت ذهنی کلید موفقیت است و تاکید دارد: "همه چیز به همان اندازه که سخت است می‌تواند آسان نیز باشد. مهمترین چیز برای هر بازیکنی غلبه و مدیریت بر فشار بازی است. هر تیمی که بخواهد پیروز جهان باشد باید بداند که چگونه فشارها را باید یکی پس از دیگری دفع کند".

 

ایتالیا میزبان رقابت‌های جهانی 2010 چهارسال پیش با قبول شکست از صربستان مدال برنز جهان را با نتیجه بسیار نزدیک از دست داد اما این تیم سوم جهان در حال حاضر به خوبی نشان داد که تمرکز ذهنی و دیدگاه مثبت می‌تواند به سرعت رویه تیمی را بهبود بخشد.

 

تیم ایتالیا در لیگ جهانی 2013 با وجود نبود ستاره‌هایی چون "ساموئل پاپی"، "لوئیجی ماسترآنجلو" و "الساندرو فی" با ترکیب جدید خود با هفت پیروزی در برابر تیم‌های قدرتمند گروه B همگان را شگفت‌زده کرد. "ایوان زایتسف" با 215 امتیاز در دور مقدماتی امتیازآورترین بازیکن نام گرفت. این تیم توانست بلغارستان را 3-2 شکست دهد و تیم برنده میدان شود، اما تماشایی‌ترین بازی آنها مربوط می‌شود به پیروزی 3-1 در برابر روسیه، قهرمان المپیک.

 

لهستان میزبان رقابت‌ها دیگر تیمی است که با مربی جدید خود "استفان آنتیگا" در انتظار شروع بازی‌ها در برابر دیدگان هم وطنانش است. بعد از ناکامی در لیگ جهانی 2012 برای دفاع از عنوان قهرمانی و همچنین از دست دادن مدال قهرمانی اروپا در خاک خانه باید در این رقابت‌ها سخت بکوشد.

 

"توماسز اوجتویکس" بازیکن پیشین لهستان که با این تیم قهرمانی المپیک 1976 را در کارنامه افتخارات خود به ثبت رسانده اطمینان خود را از این تیم اعلام کرد و اظهار کرد: "لهستان و صربستان بدون شک به دور بعدی راه خواهند یافت".

 

مسابقات قهرمانی مردان و زنان جهان هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود و از حساسیت خاصی نیز در رقابت‌های جهانی برخوردار است. رقابت‌های قهرمانی 2014 مردان جهان از هشتم شهریورماه سال آینده در شش شهر کاتوویس، لودز، روکلا، گودانسک، بیدگوسز و کراکوبرگزار برگزار خواهد شد. 24 تیم از پنج قاره در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها