مدیرعامل موسسه‌ «نشرآوران» گفت: امسال اسفندماه فقط جشنواره مطبوعات برگزار می‌شود و برگزاری نمایشگاه به سال آینده موکول شده است.
کد خبر: ۶۴۱۶۳۹
نمایشگاه مطبوعات برگزار نمی‌شود

محمدرضا احمدی اظهار کرد: پس از توافق اولیه با مسوولان مصلای تهران در مهرماه امسال، 28 بهمن‌ماه تا چهارم اسفندماه به‌عنوان زمان برگزاری نمایشگاه مطبوعات رسما اطلاع‌رسانی شد؛ اما پس از آن‌که ستاد نماز جمعه تهران اعلام کرد، نماز جمعه تا پایان زمستان در این مصلا برگزار می‌شود، ناچار شدیم برنامه‌ نمایشگاه را تغییر دهیم.

مدیرعامل موسسه‌ مجری برگزاری نمایشگاه مطبوعات با اشاره به برگزاری جلسات رایزنی با حضور نمایندگان تشکل‌های صنفی مدیریت مطبوعات و کارگروه‌های تخصصی شامل چهره‌های رسانه‌ای، توضیح داد: در این جلسات، گزینه‌های مختلف بررسی شد؛ یکی از آن‌ها تغییر نکردن زمان، با تغییر محل نمایشگاه، از مصلا به مکان‌هایی محدودتر و لاجرم کاهش رسانه‌های متقاضی بود و یکی از آن‌ها برگزاری کامل نمایشگاه با تأخیر زمانی بود که نهایتا پس از بررسی مزایای هر انتخاب، گزینه دوم مورد تأکید قرار گرفت.

او از مدیران رسانه‌هایی که برای اجاره‌ غرفه، مبالغی را به حساب موسسه‌ نشرآوران واریز کرده‌اند خواست تا با مراجعه به این موسسه، مبالغ واریزی را پس بگیرند و گفت: در حال حاضر برای برگزاری نمایشگاه دو گزینه‌ زمانی داریم؛ یکی اوایل خردادماه و بلافاصله پس از نمایشگاه کتاب و دیگری اواسط مردادماه و همزمان با روز خبرنگار.

مدیرعامل موسسه‌ نشرآوران با اشاره به سیاست مدیریت مشورتی و مشارکت‌پذیر در معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد، بیان کرد: قطعا نهایی کردن هر کدام از این زمان‌ها پس از رایزنی و نظرخواهی از اصحاب رسانه خواهد بود. چنانکه نوآوری در کم و کیف نمایشگاه به‌طوری که تفاوت و ارتقای سطح محتوایی آن نسبت به سال‌های گذشته محسوس باشد و این موضوع با همکاری اساتید، صاحب‌نظران و دست‌اندرکاران مطبوعات و انجمن‌ها و گروه‌های تخصصی و حرفه‌ای فراهم می‌شود که آماده دریافت پیشنهادات و ایده‌های جدید هستیم.

او ادامه داد: نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها فرصت مناسبی برای رسانه‌هاست تا ضمن معرفی و عرضه‌ آخرین دستاوردهای خود، با مخاطبان نیز تعاملی قوی‌تر برقرار و از نزدیک و به‌طور حضوری، نظرهای آن‌ها را دریافت کنند و در جهت بهبود و توسعه فعالیت‌های خود به کار بندند.

احمدی افزود: برگزار نشدن نمایشگاه مطبوعات در سال‌های گذشته نیز اتفاق افتاده است، برای مثال، در سال 1379 این نمایشگاه برگزار نشد، اما تأکید می‌کنیم اسفندماه امسال جشنوراه‌ مطبوعات با استقبال گسترده‌ کنونی و با کیفیت بالا برگزار خواهد شد. (ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها