نیمی از کتاب‌های کمک‌آموزشی، غیراستاندارد است

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی با بیان این که آموزش و پرورش جایی برای تجارت نیست، گفت: تعداد کتاب‌های غیراستاندارد کمک‌آموزشی از ده سال گذشته تاکنون به 50 درصد کاهش یافته است و هم‌اکنون 50 درصد کتاب‌های کمک‌آموزشی استاندارد و کمتر از 50 درصد غیراستاندارد است.
کد خبر: ۶۳۷۳۹۸
نیمی از کتاب‌های کمک‌آموزشی، غیراستاندارد است

به گزارش مهر، محمد ناصری با بیان این که آموزش و پرورش جنبه‌های ترغیبی و تشویقی را برای ساماندهی کتاب‌های آموزشی درنظر گرفته است، افزود: در جلسه‌ای که بتازگی با معاونت پرورشی و وزیر آموزش و پرورش داشته‌ایم، وزیر اعلام کرد که معاونت پرورشی از این به بعد حق خرید کتاب بجز کتاب‌هایی که از استاندارد آموزش و پرورش برخوردار است، ندارد که این نشان می‌دهد ساز و کارهای لازم برای ممانعت از تبلیغ کتاب‌های غیراستاندارد فراهم شده است.

وی توضیح داد: از سال تحصیلی آینده در کتاب‌های درسی جدیدالتالیف، کتاب‌های کمک آموزشی استاندارد معرفی می‌شود که در مقطع ابتدایی در چهار صفحه و در مقطع متوسطه یک صفحه به این موضوع اختصاص می‌یابد.

ناصری با اشاره به این که گاهی معلمان اقدام به معرفی کتاب کمک‌آموزشی غیراستاندارد می‌کنند، توضیح داد: معلم هیچ گاه نباید باری بر دوش والدین بگذارد. این در حالی است که اجبار معلم بویژه در مقطع ابتدایی ضروری نیست و در پایه دبستان هیچ تجویزی برای استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی نداریم.

وی ادامه داد: البته در برخی مواقع معلم یا والدین برای آن که فرزندان خود را به مدارس تیزهوشان بفرستند از انواع کتاب‌های کمک‌آموزشی استفاده می‌کنند، در حالی که در دنیا  منابع مختلف یادگیری دائم در اختیار دانش‌آموز تیزهوش قرار نمی‌گیرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها