فرزادحسنی در سری جدید برنامه «چهل‌سالگی» با هنرمندان درباره موضوعات معنوی به گفت‌و‌گو می‌نشیند

رونق برنامه‌های معارفی در شبکه‌های رادیویی

گروه‌های معارف و اندیشه رادیوهای نمایش، ایران، جوان و فرهنگ برنامه‌های جدیدی را برای پخش آماده کرده‌اند که از میان آنها می‌توان به رهگذر با شما، پهلوی از ظهور تا افول و عابران سپیده، اشاره کرد.
کد خبر: ۶۳۷۰۳۸

این شبکه‌های رادیویی همچنین قرار است برنامه‌هایی با موضوع‌هایی همچون سبک زندگی ایرانی اسلامی، گفت‌وگوهای معنوی با هنرمندان، بررسی زندگی بزرگان به نقل از شیخ عباس قمی، اندیشه طنز و شناخت شخصیت‌های فاخر نیز تولید کنند.

داوود رشیدی‌مصلح، مدیر گروه نمایش و اندیشه و سرپرست گروه نمایش و حماسه رادیو نمایش در این باره به جام‌جم گفت: برنامه اذانگاهی «لحظه‌های با تو بودن» به موضوع‌های اخلاقی و سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌پردازد. این برنامه هر روز در قالب نمایش، موضوعات متنوع را بررسی می‌کند تا مفاهیم خاص از طریق نمایش به شنوندگان منتقل شود.

وی با اشاره به تولید سری جدید برنامه «سفیر» گفت: سری جدید این برنامه با موضوع خاطرات سال‌های دفاع مقدس با رویکرد سبک زندگی فرهنگی تولید می‌شود. همچنین برنامه «تولد یک پروانه» روزهای پنجشنبه ساعت 11 پخش می‌شود. این برنامه ترکیبی و نمایشی اختصاص به خاطرات هنرمندان ایثارگر، جانباز، رزمنده و شهدا دارد. برخی از کسانی که به جبهه رفته بودند و در کار هنری مشغول بودند یا بعد از تمام شدن جنگ فعالیت در عرصه هنری را انتخاب کردند، ما به سراغ آنها خواهیم رفت.

روایت زندگی بزرگان و پیامبران

رشیدی‌مصلح با اشاره به برنامه «درنگ» افزود: این مستند نمایشی روزهای جمعه ساعت 20 پخش خواهد شد و بازیگر برنامه سراغ دستفروشان، متکدیان و... می‌رود و با آنها درباره موضوعات مختلف صحبت می‌کند. سری جدید برنامه «نقش راستان» با پشتوانه پژوهشی و با همکاری مرکز پژوهش‌های اسلامی صداوسیما تولید می‌شود.

مدیر گروه نمایش و اندیشه رادیو نمایش عنوان کرد: در این برنامه نگاهی متفاوت به زندگی بزرگان خواهیم داشت که از میان آنها می‌توان به هجرت پیامبر اکرم(ص) و غدیر خم اشاره کرد که در قالب نمایش به جزئیات آنها می‌پردازیم.

وی به تولید برنامه جدیدی در حوزه طنز اشاره کرد و گفت: فرزاد حسنی مشغول نوشتن طرح این برنامه است که به موضوع اندیشه طنز و معرفی شخصیت‌های فاخر که نوشته‌های تاثیرگذاری در این حوزه دارند، توجه خواهد کرد.

رشیدی‌مصلح با اشاره به یکی دیگر از برنامه‌های این گروه گفت: با توجه به استقبال مردم از برنامه چهل سالگی و گفت‌وگوهای متفاوتی که فرزاد حسنی در این برنامه با هنرمندان انجام می‌دهد، قرار است سری جدید این برنامه نیز تولید شود. در سری جدید این برنامه حسنی گفت‌وگوهای معنوی و معناگرا با هنرمندان ترتیب خواهد داد.

بنا به گفته مدیر گروه نمایش و اندیشه رادیو نمایش قرار است سری جدید برنامه سینما و صهیونیسم هم تولید شود. این برنامه به موضوع یهودیان افراط‌گرا توجه می‌کند که چگونه تفکرات خودشان را در قالب فیلم و... ترویج می‌دهند.

برنامه جدید «سیاه‌مشق» هم اختصاص به پخش و نقد و بررسی نمایش‌های دانشجویی دارد. رادیو نمایش با تدارک چنین برنامه‌ای تلاش دارد تا کلاس درسی برای دانشجویان آماتور باشد تا نواقص کارهایشان را برطرف کنند.

عابران سفید در رادیو جوان

بهنام احمدپور، مدیر رادیو جوان با اشاره به اولویت این شبکه در ساخت برنامه‌های معارفی به جام‌جم گفت: با توجه به این‌ که در جامعه امروز مسائل معنوی جزو نیازهای جوانان است، به همین دلیل رادیو جوان با توجه به هدفی که دارد به لحاظ کمی و کیفی، درصدد افزایش برنامه‌های معارفی و اندیشه‌ای است.

وی با اشاره به برنامه جدید «عابران سپید» افزود: سری جدید این برنامه برای پخش در زمان اذان صبح به مدت 1.5 ساعت تولید می‌شود و بعد از آن برنامه «تنفس صبح» پخش خواهد شد. همچنین در قالب تولید مستندهای متنوع به موضوع اندیشه و معارف اسلامی توجه می‌کنیم. برنامه «راز پروانه» به فرهنگ جبهه و جنگ اختصاص دارد. البته با این موضوع برنامه‌هایی همچون «روزهای دوست‌داشتنی» و «برای امشب» هم پخش می‌شود.

مدیر رادیو جوان درباره دو برنامه جدید رادیو جوان با نام‌های ویژه قرآن و ویژه نماز گفت: در برنامه ویژه نماز به موضوعاتی همچون خواندن نماز سر وقت می‌پردازیم و در برنامه ویژه قرآن رهنمودهای قرآنی را به مخاطبان ارائه خواهیم کرد تا راهگشای جوانان امروز باشد.

علیرضا عباس‌زاده، مدیر طرح و برنامه رادیو ایران هم درباره برنامه‌های جدید معارفی این شبکه رادیویی به جام‌جم گفت: برنامه «پهلوی از ظهور تا افول» از تولیدات گروه حماسه و اندیشه رادیو ایران است که پخش آن از سوم اسفند روزهای شنبه به مدت 45 دقیقه ساعت 15 و 30 دقیقه آغاز می‌شود. این برنامه به تاریخ معاصر از زمان رضا شاه اول تا اوایل پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد. دکتر رجب‌لو، کارشناس این برنامه است.

بنا به گفته عباس‌زاده برنامه اذانگاهی رادیو ایران تغییر می‌کند و برنامه جدیدی جایگزین آن می‌شود. این برنامه ساختار جدیدی دارد و پخش آن از اسفند شروع می‌شود. این برنامه جدید پاسخگوی شبهات و سوالات شرعی مردم است. همچنین فاخرترین تلاوت‌های قرآن همراه با بخشی از ترجمه قرآن در این برنامه پخش می‌شود.

حسین نعمتی، مدیر گروه اندیشه رادیو فرهنگ هم با اشاره به برنامه «پنجره‌ای رو به مهتاب» به جام‌جم گفت: سری جدید این برنامه از شنبه هفته آینده (پنجم بهمن) شروع خواهد شد. این برنامه روزهای شنبه ساعت 21 به مدت یک ساعت با کارشناسی محسن میرباقری از رادیو فرهنگ پخش می‌شود. در این برنامه به سبک زندگی قرآنی و اخلاق قرآنی توجه می‌کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها