jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۳۵۸۶۵   ۲۵ دی ۱۳۹۲  |  ۱۲:۲۰

روش جدید ایجاد بارش مصنوعی

فصل باروری ابرها فرا رسید

مشاور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه باروری ابرها 10 تا 15 درصد بر افزایش بارش ها تاثیرگذار است گفت: اکنون فصل مناسبی برای باروری ابرها در ایران است.

فصل باروری ابرها فرا رسید

محمد ریاحی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت فصول پُربارش برای باروری ابرها گفت: سازمان جهانی هواشناسی (WMO) میزان اثرگذاری بارورسازی ابرها بر بارش ها را تایید کرده و بررسی های متفاوتی در ارزیابی این کار شده است که نشان می دهد با استفاده از متودولوژی های جدید، باروری ابرها 10 تا 15 درصد در افزایش بارش ها موثر است.

مشاور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه اکنون فصل مناسبی برای باروری ابرها است به توزیع نامناسب بارش ها در کشور اشاره کرد و افزود: باید برای استفاده حداکثری از بارش ها، از ظرفیت باروری ابرها استفاده کنیم.

ریاحی تصریح کرد: بحث های اعتبار و محدودیت منابع بارورسازی ابرها باید حل شود و حیف است که ظرفیت فصول کنونی برای باروری ابرها از بین برود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر