مرد شیاد، مسافران حج را نقره داغ می‌کرد

مردی که به بهانه فروش فیش‌های حج و کمک به بازسازی اماکن متبرکه، از مردم سه شهر کلاهبرداری کرده بود، از سوی ماموران اطلاعات شهرستان بم در استان کرمان دستگیر شد.
کد خبر: ۶۳۵۸۲۴

به گزارش جام‌جم، سرهنگ هادی ثمره، فرمانده انتظامی شهرستان بم در این باره گفت: چندی پیش فردی با حضور در پلیس اطلاعات، از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

در تحقیق از شاکی معلوم شد، با مردی آشنا شده که ادعا می‌کرده در زمینه جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای بازسازی اماکن متبرکه فعالیت دارد و می‌تواند بدون نوبت مقدمات سفر به حج را فراهم کند.

وی افزود: به این ترتیب اعتماد شاکی به این مرد جلب می‌شود و برای تهیه فیش حج و نیز بازسازی اماکن متبرکه چند میلیون تومان به وی پرداخت می‌کند. در ادامه معلوم شد پس از مدتی از آن مرد خبری نمی‌شود و وقتی موضوع را پیگیری می‌کند، متوجه می‌شود او کلاهبردار بوده و با سازمان حج و زیارت و بازسازی اماکن متبرکه همکاری ندارد.

فرمانده انتظامی شهرستان بم یادآور شد: با تشکیل پرونده و به دست آمدن تصویر رایانه‌ای متهم فراری، جستجو برای دستگیری وی آغاز شد تا این که افراد دیگری نیز با حضور در پلیس اطلاعات، از یک مرد کلاهبردار شکایت کردند. وی خاطرنشان کرد: در بررسی پرونده‌ها معلوم شد، این افراد نیز در دام همان مرد کلاهبرداری گرفتار شده‌اند که پلیس در تعقیبش است. به این ترتیب جستجوها ادامه یافت و دو روز پیش متهم فراری که درصدد کلاهبرداری از افراد دیگری بود، شناسایی و دستگیر شد .

ثمره افزود: متهم با انتقال به پلیس اطلاعات به جرمش اعتراف و عنوان کرد: با فریب مردم به بهانه این که می‌توانم مقدمات سفرشان به حج را فراهم کنم ، از آنها کلاهبرداری می‌کردم. همچنین به بهانه جمع‌آوری کمک برای بازسازی اماکن متبرکه، مردم را سرکیسه می‌کردم. علاوه بر این کلاهبرداری‌ها در شهرستان بم، پیش از این نیز در شهرهای مشهد و یزد به همین شیوه مردم را فریب داده و مبالغی کلان کلاهبرداری کرده‌ام.

فرمانده انتظامی شهرستان بم با توصیه به مردم، از آنها خواست برای سفر به حج و عتبات عالیات حتما به سازمان حج و زیارت یا دفاتر مرتبط با این سازمان و برای بازسازی اماکن متبرکه نیز به مراکز مشخص شده مراجعه کنند. بنابراین گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهم، تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد .

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها