خطیب جمعه تهران:

مذاکره کنندگان به دغدغه های مردم توجه داشته باشند

خطیب جمعه موقت تهران با اشاره به لزوم توجه مذاکره‌کنندگان به دغدغه های مردم، خاصه مردم انقلابی و متدین گفت: آمریکای غدار جز دشمنی با اسلام و ایران کار دیگری ندارد لذا مبادا موضوعی وجود داشته باشد که آنها دستاویز کنند و زحمات هیات ایرانی آسیب ببیند.
کد خبر: ۶۳۴۰۶۲
مذاکره کنندگان به دغدغه های مردم توجه داشته باشند


آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم قم، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند فریب لبخندها را نباید خورد چون دشمن، دشمن است.

وی افزود: سئوالهایی در ارتباط با مذاکرات از سوی مردم مطرح می شود که مذاکره کنندگان باید به آنها توجه داشته باشند لذا مورد توجه قرار دادن این موضوعات که آیا ارزش های انقلاب در مذاکرات حفظ می شود؟ آیا عزت اسلامی مورد توجه قرار می گیرد؟ چقدر امتیاز گرفته ایم و چقدر امتیاز داده ایم؟ آیا در به کارگیری واژه ها و کلمات دقت کامل شده تا توافق شفاف باشد چون بعضی واژه ها دیده می شود که دوپهلو و چندپهلو است، بسیار اهمیت دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دریافت 3 کارت زرد از سوی سه وزیر دولت یازدهم، گفت: بعد از دریافت 3 کارت زرد از سوی وزیران دولت تدبیر و امید، فکر می کنیم که این رویه کافی است و آنها سهمیه شان را دریافت کرده اند لذا باید سعی کنیم که دیگر چنین مسائلی دنبال نشود.

وی با اشاره به قیام مردم قم در روز 19 دی به واسطه اهانتی که به امام (ره) شد، گفت: در پی این واقعه مردم انقلابی قم به جوش آمده، خروشیدند و فریاد زدند و به خیابان ها آمدند و متاسفانه عده ای شهید شدند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم قم و بیانات مفصلی که فرمودند، افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار اشاره کردند که وعده خداوند قطعی است و اگر مومنین ایمان، مقاومت و بصیرت داشته باشند، پیروز خواهند شد و اگر در مقطعی این پیروزی را ندیدیم به دلیل آسیب دیدن برخی از این اصول بود.

وی با اشاره به روز 7 دی و مسئله کشف حجاب در دوران رضاخان، تصریح کرد: پدر و پسر پهلوی هر دو جانیانی بودند که بر این ملت چه ها کردند. موضوع کشف حجاب از اقدامات اساسی برای ضربه زدن به اسلام بود که طی آن پهلوی پدر مردم را وادار به پوشیدن لباس متحد الشکل کرد چرا که او می خواست چهره کشور اسلامی نباشد. زنان پاکی بودند که سالها به دلیل موضوع کشف حجاب به حمام نرفتند برای اینکه می ترسیدند مورد حمله قرار گیرند چرا که در آن دوران حمام ها در بیرون از منازل بود و آنها مجبور بودند تا با امکانات کم آن زمان نظافت شخصی خود را در منازل در مشقت انجام دهند.

خطیب جمعه موقت تهران با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف پهلوی پدر در موضوع کشف حجاب برچیدن چهره روحانی و معمم در جامعه بود، اضافه کرد: در این موضوع آنها تلاش داشتند چهره جامعه اسلامی و دینی نباشد. مسئله اسلامی بودن چهره جامعه موضوع مهمی است که هر کسی باید به اندازه توانش در این خصوص گام بردارد. (مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها